ثبت برند و علامت تجاری چیست و چه کاربردی دارد؟

در وهله اول ممکنه است این سوال براتون پیش بیاد که اصلا ثبت برند و علامت تجاری چی هست؟ چه کاربردی در زندگی روزمره ما داره؟  و همچنین مزایای استفاده از اون چیه که امروزه بسیاری از شرکت ها و سازمان ها و حتی اشخاص بسیاری تمایل به ثبت علائم تجاری دارند؟

علامت تجاری چیست؟

علامتی است که کسب و کار بر اساس آن عمل می‌کند و شامل لوگو و طرح‌هایی می‌شود که شما روی کالای تولیدی خود استفاده می‌کنید. بدون ثبت علامت تجاری، شما شانس دفاع قانونی و حق استفاده اختصاصی آن را از خود می‌گیرید و رقبا و کسانی که در زمینه کاری شما فعالیت دارند، می‌توانند بدون پرداخت هزینه از علامت تجاری شما که ممکن است سالیان زیادی برای برندینگ و رونق آن زحمت کشیده‌اید، استفاده کنند. در صورت ثبت برند طبق قانون «ثبت اختراع، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری» مصوب سال ۱۳۸۶ و «آئین‌نامه اجرایی قانون ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری» سال ۱۳۸۷ هر گونه استفاده از علامت تجاری شما توسط قانون مورد پیگیری قرار گرفته و می‌توانید از حقوق مادی و معنوی علامت تجاری خود دفاع کنید.

علامت تجاریثبت علامت تجاری و برند

کاربرد علامت تجاری در زندگی روزمره

علائم تجاری در معنای وسیع کلمه با توجه به کاربردهای مهمی که به شرح زیر داره میتونه کمک شایانی به شرکت ها و بنگاه های کسب و کار در جهت رسیدن به اهدافشون کنه:

1) با وجود انبوهی از کالاها و خدمات در بازار که در مواردی واقعا باعث میشه که مصرف کننده و متقاضی اون خدمت یا کالا سردرگم بشه، یک علامت تجاری ثبت و شناخته شده میتونه تا حد زیادی به مصرف کنندگان کمک کنه که کالا ها و خدمات دلخواه خودشون رو از کالاها و خدمات یکسان یا مشابه تشخیص بدهند .

2) در بازار پر رقابت و نفس گیر! امروز داشتن یک علامت تجاری ثبت شده بخوبی میتونه به شرکت ها و بنگاه ها کمک کنه محصولات، کالاها و خدمات خودشون رو از کالاها و خدمات رقبا متمایز و متفاوت کنند.

3) در دنیای امروز نقش محوری تبلیغات و بازاریابی بر هیچکس پوشیده نیست اما همیشه این نگرانی وجود داره که در صورت سرمایه گذاری و تبلیغ بر روی یک محصول یا خدمت و مشهور شدن اون، میتونه برای سو استفاده کنندگان وسوسه انگیز باشه و زمینه رو برای کپی برداری و سو استفاده از اون محصول و خدمت فراهم کنه که برای جلوگیری از این تهدیدات و برخورداری از حمایت های قانونی، بهترین راه حل ممکن ثبت علامت تجاری است و بعد از ثبت، شرکت یا شخص دارنده میتونه با خیالی آسوده بر روی علامت تجاری خودش و شناسوندن اون به مخاطب سرمایه گذاری کنه.

4) ثبت یک علامت، انگیزه شرکت ها و اشخاص دارنده علامت رو برای سرمایه گذاری در زمینه حفظ و بهبود کیفیت محصولات و خدماتشون مضاعف میکنه.

جهت ثبت برند و علامت تجاری می توانید از خدمات مشاوره رایگان ما استفاده کنید

برای ثبت برند و علامت تجاری می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان ثبت شرکت و ثبت برند وزرا استفاده کنید. برای مشاوره دیگر خدمات ثبتی شامل ثبت شرکت آشنایی با مراحل ثبت برند و استعلام ثبت علامت تجاری هزینه‌های ثبت شرکت و برند، اخذ کارت بازرگانی و … می‌توانید  با شماره  تماس ۰۲۱۶۵۲۲۹۳۱۹ بگیرید.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر.