فهرست مطالب :

ثبت شرکت در شهرک نفت

پایه و اصول درست یک فعالیت اقتصادی در هر کشوری مستلزم انجام مراحل قانونی ثبت شرکت و اطلاع رسانی درست کارکرد آن فعالیت به اداره مالیات می باشد. ثبت شرکت بصورت صحیح و با در نظر گرفتن تمامی نکاتی که شروع یک فعالیت اقتصادی به آن نیاز دارد نیازمند علم و تجربه کافی بوده و در توان وکلای باسابقه ثبتی می باشد. مسائلی اعم از انتخاب نام شرکت، تحریر صحیح موضوع فعالیت شرکت، مشاوره صحیح و درست در زمینه میزان سرمایه اولیه شرکت و … لذا موسسه وزرا با در نظر گرفتن نیازهای مشتریان گرامی، مشاوره های تخصصی در زمینه ثبت شرکت و موارد پیرامون به آنان داده و با تخصیص بهترین وکلای ثبتی این مهم را در راستای خدمت رسانی درست، دقیق و بموقع به آنان، لحاظ داشته است.

مجموعه خدمات مربوط به ثبت شرکت در «موسسه وزرا» شامل: مشاوره تلفنی و اطلاع رسانی مشتریان از مدارک مربوط به ثبت شرکت و مشاوره حضوری جهت انجام هرچه بهینه تر کردن انتخاب موضوع فعالیت و نحوه ثبت بوده و تمامی مراحل فوق از طریق قوی ترین اتوماسیون اداری تحت نظارت بوده و … در راستای تکریم به مشتریان گرامی و خدمات رسانی در جهت نیاز مشتری، موسسه وزرا تمامی مراحل کاری خود را بارها بازبینی کرده و سعی بر آن داشته تا با اطلاع رسانی کامل، صحیح و بموقع نیاز کلیه مشتریان و مراجعین محترم را در راستای ثبت شرکت فراهم نماید.

مزایای ثبت شرکت در شهرک نفت

 1. کسب اعتبار هویتی والا برای کسب و کار در جامعه
 2. ایمن شدن کامل اموال شخصی هر فرد در مقابل خطرات ورشکستگی و مطالبات طلبکاران شرکت او
 3. قابلیت دریافت وام و تسهیلات بانکی زیاد از موسسات و بانک های داخلی و خارجی
 4. مشخص بودن حق و حقوق هر یک از شرکای موسس شرکت در قانون
 5. شرکت در مزایده ها و مناقصه های خصوصی و دولتی که نیاز به رتبه شرکتی دارند.
 6. استخدام نیرو های زبده تر که غالبا راغب هستند در شرکت ها فعالیت نمایند تا در کسب و کار حقیقی
 7. جلوگیری از انحلال کسب و کار در زمان انصراف هر یک از شرکا و جایگزینی افراد دیگر به سادگی
 8. ایجاد ارزش افزوده و حسن شهرت با بالا رفتن سال تاسیس شرکت

چه افرادی مجاز به ثبت شرکت در شهرک نفت هستند؟

اجازه داشتن برای ثبت شرکت در شهرک نفت و دیگر شهر های کشور  بدین معناست که در حقیقت قانونگذار به چه گروهی از افراد حقیقی و حقوقی اجازه ایجاد شرکتی جدید را میدهد برای پاسخ به این موضوع باید عرض کنم که در قانون جمهوری اسلامی ایران اجازه ایجاد شرکت به کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی و خارجی داده شده و حتی مجرمین و اشخاصی که سوء پیشینه نیز دارند میتوانند با عنوان موسس و سهام دار ، اقدام به ثبت نمایند. ولیکن اینگونه از افراد تا رفع سوء پیشینه کیفری نمیتوانند درسمت های مدیرعاملی ، رئیس و یا عضو هیات مدیره و بازرس شرکت قرار بگیرند.

ثبت برند در شهرک نفت

ثبت برند شهرک نفت از جمله نمایندگی های مجاز ثبت برند وزرا می باشد. ثبت برند با داشتن نمایندگی های متعدد در سطح شهر همیشه سعی داشته است تا کمک حال فعالان اقتصادی جهت به ثبت رساندن برند یا علامت تجاری باشد. ابتدا باید در نظر داشته باشید که برای ثبت برند یا علامت تجاری خود، نام یا طرحی انتخاب کنید. در این مرحله باید دقت کافی را داشته باشید تا طرح یا نام انتخاب شده شما ، هیچ شباهتی به دیگر برند ها و علائم تجاری نداشته باشد.

زیرا در مرحله استعلام به مشکل بر خورده و ممکن است که پرونده شما رد شود. شما می توانید با مراجعه به ثبت برند شهرک نفت با استفاده از تجربه و مهارت مشاورین این مرکز، برند یا علامت تجاری خود را بدون درد سر به ثبت برسانید. ثبت برند یا علامت تجاری برای کسانی می باشد که مشغول به تولید ، خرید ، فروش ، تجارت و … می باشند. شماره ثبت برند می تواند به نام شخص حقوقی یا حقیقی باشد.

ثبت علامت تجاری در شهرک نفت چگونه انجام می شود؟

ثبت برند مانند دیگر امور ثبتی مراحل خود را داد. به طور مثال اگر در طراحی برند یا علامت تجاری خود از علائم غیر مجاز استفاده نمایید ،  بی شک پرونده و در خواست شما رد خواهد شد. هم چنین نباید شباهتی به دیگر برند ها و علائم تجاری موجود در بازار داشته باشد.

اگر در طراحی برند یا علامت تجاری خود از اعداد یا حروف انگلیسی یا فینگلیش استفاده می کنید، باید کپی برابر اصل کارت بازرگانی خود را نیز با باقی مدارک خود به اداره مالکیت معنوی تقدیم نمایید.

اداره مالکیت معنوی مسئول به ثبت رساندن برند یا علامت تجاری شما می باشد. این اداره تنها یک شعبه در تهران دارد. پس با این حساب کارشناسان این اداره محدود می باشد.

شما پس از ثبت مدارک و تقدیم اظهار نامه، در نوبت انتظار خواهید ماند که این مدت بستگی به این دارد که چند نفر زود تر از شما به تقدیم اظهار نامه پر داخته اند.

شما برای ثبت برند یا علامت تجاری خود ، پس از این که طرحی برای خود انتخاب کردید، باید به سایت اداره مالیکت معنوی رفته و مدارک مورد نیاز را تقدیم نمایید. توجه داشته باشید که مدارک را کامل و بدون نقص به سایت ارائه دهید تا با خطای سایت مواجه نشوید یا پرونده شما به علت نقص رد نشود.

شما می توانید این مراحل را با کمک مشاورین زبده ثبت برند شهرک نفت انجام دهید. تا با مشکلی مواجه نشوید.

پس از تایید مدارک آگهی شما با اعتباری یک ماهه در روزنامه رسمی چاپ خواهد شد. چاپ آگهی در نوبت اول و با اعتباری سی روزه به این جهت می باشد که اگر اعتراضی داشت یا شباهتی با دیگر برند ها و علائم تجاری داشت، آن را به اداره مالکیت معنوی ابراز دارد.

در صورتی که در مدت زمان یک ماه کسی ادعایی نداشت ، آگهی شما برای نوبت دوم به چاپ می رسد.

چاپ آگهی در نوبت دوم به منزله به ثبت رسیدن برند یا علامت تجاری شما می باشد. تبریک می گوییم اکنون به برند یا علامت تجاری شما ماره ثبت رسمی تعلق گرفته است.

لازم به ذکر می باشد که بدانید این شماره ثبت اعتباری ده ساله دارد که پس از گذشت این زمان، به شما یک فرجه شش ماهه جهت تمدید مالکیت برند یا علامت تجاری داده خواهد شد.

در صورتی که در این مدت زمان شش ماهه جهت تمدید اعتبار آن اقدام نفرمایید ، حق امتیاز برند یا علامت تجاری از شما سلب می گردد.

شما می توانید با مراجعه به ثبت برند شهرک نفت تمامی این مراحل را با خیالی آسوده طی نمایید.

جالب است بدانید که برند یا علامت تجاری می تواند متعلق به چند نفر نیز باشد. اما باید سهم هر کسی به صورت درصدی مشخص گردد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند یا علامت تجاری در شهرک نفت

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند یا علامت تجاری به افراد حقیقی یا حقوقی تعلق می گیرد.

مدارک مورد نیاز ثبت برند یا علامت تجاری برای افراد حقیقی

 1. کپی برابر اصل شناسنامه
 2. کپی برابر اصل کارت ملی
 3. کپی برابر اصل کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
 4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، ۷رواننه ساخت ، جوای کسب یا کارت بازرگانی و …

مدارک مورد نیاز برای افراد حقوقی

 1. کپی برابر اصل شناسنامه
 2. کپی برابر اصل کارت ملی
 3. کپی روزانمه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییراتی که در شرکت صورت گرفته است ، نباید بیش تر از دو سال گذشته باشد)
 4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، ۷رواننه ساخت ، جوای کسب یا کارت بازرگانی و …
 5. کارت بازرگانی در صورتی که از حروف لاتین در برند یا علامت تجاری استفاده شده باشد.

نکته: در صورتی که در برند یا علامت تجاری شما از حروف لاتین استفاده نشده باشد نیازی به ارائه کارت بازرگانی نمی باشد.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *