فهرست مطالب :

ثبت شرکت در مرزداران

شماره تماس دفتر
برای اطلاعات بیشتر در مورد ثبت شرکت در مرزداران با تماس بگیرید. 65229319 – 65278449 (021)

نحوه ثبت شرکت در مرزداران

نحوه ثبت شرکت در مرزداران در ابتدای کار به صورت آنلاین می باشد. اما حتما باید به این نکته توجه کنید که هر نوع شرکتی برای شما ممکن است مناسب نباشد.

پس ابتدا کسب و کار خود را بررسی کنید تا از بین انواع شرکت هایی که وجود دارد مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید، سپس به نحوه این نوع شرکت دقت کنید تا به بهترین شکل این کار را انجام دهید.

نوع شرکت مزایا، معایب، شرایط و نحوه ثبت هر کدام از شرکتها
ثبت شرکت مسئولیت محدود در مرزداران 1- یکی از پرطرفدارترین نوع شرکت در ایران شرکت های با مسئولیت محدود می باشد. معمولا بیشترین درخواستی هم که در موسسه ما وجود دارد، همین نوع شرکت می باشد.
2- البته حق دارید چون شرکت مسئولیت محدود کمترین دردسر را دارد. و شرکا در این نوع شرکت کمتر می باشد. شما با حداقل 2 نفر می توانید شرکت خود را راه اندازی کنید.
3- علاوه بر این اگر به این طریق ثبت شود در زمان ثبت سرمایه ای را که اعلام می کنید نیاز به واریز مبلغی به حساب نخواهد بود و فقط مبلغ را در اساسنامه خود اعلام می کنید.
4- یکی از مهم ترین تفاوت های مسئولیت محدود با سهامی خواص این است که شما در زمان ثبت اعضای هیئت مدیره را به مدت زمان محدود تعیین می کنید و هر زمان که تصمیم بگیرید به صورت دل بخواهی با استفاده از تغییرات شرکتهای محدود این افراد را می توانید جا به جا کنید.
ثبت شرکت سهامی خاص در مرزداران 1- دومین نوع شرکت از لحاظ طرفدار در ایران ثبت شرکت سهامی خاص در مرزداران می باشد. این شرکت نسبت به دیگر شرکتها در برخی موارد قدری متفاوت می باشد که به مهم ترین آنها اشاره می کنیم.
2- برای ثبت شرکت در مرزداران الزاما باید حداقل 5 عضو را به اداره معرفی کنید. از بین این 5 نفر باید 3 نفر به عنوان سهامداران اصلی و 1 نفر به عنوان بازرس اصلی و 1 نفر به عنوان علی البدل تعیین می گردد.
4- شما سرمایه ای را که به اداره ثبت اعلام می کنید را باید 35 درصد آن را به حساب شرکتی که قرار است ثبت کنید واریز کرده و رسید آن را به اداره ثبت ارائه می نمایید.
5- شما نمی توانید مانند شرکت مسئولیت محدود اعضا را به صورت نامحدود منصوب کنید و باید حداکثر زمانی که مدیران می توانند منصوب شوند 2 سال خواهد بود که در ادامه با جلسه مجمع عمومی باید این مدیران را تمدید و یا مدیر جدیدی را به اداره اعلام کنید.
ثبت موسسه غیر انتفاعی در مرزداران 1- شما زمانی باید اقدام به ثبت موسسه غیر تجاری کنید که در فعالیت شما امور تجاری صورت نمی گیرد. معمولا موسسات غیر تجاری برای مشاغل خدماتی نظیر، موسسات آموزشی، حقوقی، بهداشتی دمانی، نظافت و … ثبت می گردد.
2- معمولا مراحل ثبت موسسه در مرزداران تفاوت های زیادی به مراحل دیگر شرکت ها ندارد. از بارزترین تفاوت های موسسات با شرکت ها در زمان ثبت، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری می باشد که در زمان دیگر شرکت ها نیازی ندارید.
یکی دیگر از مواردی که با شرکت سهامی متفاوت می باشد این است که موسسه نیازی به واریز مبلغی از سرمایه شرکت ندارد.
ثبت شرکت بازرگانی در مرزداران 1- شرکت های بازرگانی به جهت انجام صادرات و واردات کالا استفاده می شوند. در حال حاضر در کشور ایران به دلیل بصرفه بودن صادرات تقاضای زیادی برای شرکت بازرگانی دارند.
2- برای راه اندازی بازرگانی می توانید هم به صورت سهامی هم به صورت مسئولیت محدود انجام دهید. همانطور که در پاراگراف قبل توضیح دادیم تاسیس شرکت بازرگانی در مرزداران با استفاده از این دو نوع شرکت طبق همون قوانین می باشد.
3- در ضمن یکی از مزیت های شرکت های بازرگانی در مرزداران برای صادرات و واردات کالا نیازی به مجوز خاصی نیست و می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.
ثبت شرکت تعاونی در مرزداران 1- شرکت تعاونی به دلیل شرایط خاص و پیچیدگی که نسبت به دیگر شرکت ها دارد از لحاظ تقاضا در رتبه سوم می باشد. اولین شرایطی که باید برای تاسیس داشته باشید این است که حتما ابتدا از اداره تعاون مجوز بگیرید.
2- تعداد اعضایی که برای شروع حتما باید در اساسنامه درج شود تعداد 7 نفر می باشد. اولین اساسنامه شرکت باید در جلسه مجمع عمومی شرکت تعاونی مورد تایید قرار بگیرد.
3- شرکت های تعونی با سهامی نکات مشترکی دارند. در شرکت تعاونی باید سهام شرکت بین اعضای تعاونی تقسیم شود.
ثبت شرکت تضامنی در مرزداران 1- معمولا شرکت های تضامنی طرفدار زیادی ندارند و از لحاظ تعداد بسیار کمتر از انواع دیگر شرکت ها می باشند. علت تقاضای کم برای شرکت های تضامنی وجود موارد محدود در موضوعاتی می باشد که می توان با آن شرکت تضامنی تاسیس کرد.
2- در شرکت های تضامنی مدت زمان محدودی برای انتصاب مدیران در نظر گرفته نمی شود و همچنین نیازی به وجود بازرس در بین اعضای هیئت مدیره نخواهد بود.
3- در شرکت های تضامنی حداقل دو نفر به عنوان شریک باید وجود داشته باشند و جالب است که حتما باید اسم یکی از افراد در نام شرکت وجود داشته باشد.
ثبت شرکت نسبی در مرزداران 1- شرکت های نسبی جزو یکی از انواع شرکت های تجاری به حساب می آید و در فعالیت های تجاری و بازرگانی فعالیت می کنند. ارکان اصلی که در شرکت های نسبی وجود دارد شرکا و مدیران شرکت هستند.
2- شرکا در این شرکت ها مانند ضامن هستند و در قبال شرکت ضمانت دارند و مدیران نیز از میان شرکایی که در شرکت سرمایه گذاری کرده اند انتخاب می شوند و حداقل باید یک نفر به عنوان مدیر تعیین شود و در حوزه اختیارات وظیفه خود، ریاست برنامه های کلان را بر عهده بگیرد.
3- در واقع مدیر در شرکت های نسبی مانند وکیل عمل می کند و باید از حق و حقوقی شرکت دفاع کند و باید پاسخگوی هیئت مدیره و سهامداران باشد.
4- برای تشکیل شرکت های نسبی باید حداقل 2 نفر سهامدار در ابتدای تاسیس وجود داشته باشند. نحوه فعالیت سهامداران در این شرکت ها وابسته به مقدار سهامی که در شرکت قرار داده اند دارد بدین صورت که فقط به نسبت سهام خود می توانند در امور دخالت کنند و در تصمیم گیری های کلان نقش داشته باشند و همچنین نسبت به بدهی و قروضی که برای شرکت بوجود می آید نیز به همین میزان باید دخالت کنند.
تبصره: اعضای سهامدار باید به سن قانونی رسیده باشند و حداقل 18 سال تمام داشته باشند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در مرزداران

1.ارائه مدارک شناسایی مانند کارت ملی و شناسنامه هر یک از شرکا
2.ارائه شرکت نامه
3.ارائه تقاضانامه
4.ارائه اساسنامه تکمیل شده
5.دریافت آدرس و کدپستی شرکت
6.مشخص کردن حق امضای شرکت (چنانچه حق امضا برای بیش از یک نفر باشد باید نوع حق امضا را نیز تعیین کنند که متفقا)
7.ارائه روزنامه تاسیس در روزنامه رسمی
8.مشخص بودن سمت هر یک از افراد
9.مشخص بودن سهم هر از شرکا
10.ارائه نام های شرکت با ترتیب اولویت
11.ارائه گواهی سوء پیشینه معتبر کیفری برای تمام اعضای هیئت مدیره و بازرسین اصلی و علی البدل شرکت
12.در صورتی که فعالیت شما نیاز به دریافت مجوز دارد باید اصل مجوز را مرجع صلاحیتدار دریافت و ارائه کنید
13.ارائه دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین شرکت و صورتجلسه هیئت مدیره
14.ارائه اصل وکالتنامه از وکیل دادگستری
15.ارائه فیش بانکی مبنی بر پرداخت 35 درصد از سرمایه اولیه شرکت چنانچه سرمایه شرکت غیرنقدی است باید توسط کارشناس رسمی دادگستری ارزیابی شود. و اگر سرمایه غیر نقدی به شکل غیر منقول ارائه اصل سند الزامی است
16.سرمایه اولیه این شرکت برای تاسیس 1.000.000 ریال می باشد

نکات مهم درباره مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در مرزداران

مدارک مورد نیاز برای تاسیس شرکتها در مرزداران قدری با هم متفاوت است. ما در این قسمت به کلیات مدارک مورد نیاز اشاره کردیم اما حتما باید قبل از درخواست از مشاورین مجرب ثبتی جدیدترین و بروزترین لیست مدارک را دریافت کنید.

نکته 1: اعضای هیئت مدیره نباید سوء پیشینه کیفری داشته باشند و یا دارای شغل دولتی باشند
نکته 2: اعضای هیئت مدیره در شرکت های خصوصی می تواند در چند شرکت عضو هیئت مدیره باشد
نکته 3: مدیرعامل به هیچ عنوان نمی تواند در 2 شرکت این سمت را داشته باشد چه در شرکت های دولتی و چه در شرکت های خصوصی

ثبت شرکت در مرزداران

شماره تماس دفتر
برای اطلاعات بیشتر در مورد ثبت شرکت در مرزداران با تماس بگیرید. 65229319 – 65278449 (021)

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *