فهرست مطالب :

ثبت شرکت سهامی عام در بلوار فردوس

ثبت شرکت سهامی عام در بلوار فردوس، معمولا برای فعالیت‌های گسترده و صنایع بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. صنایعی مانند، فلزات سنگین و فعالیت‌هایی مانند موسسات مالی و اعتباری. در ثبت شرکت سهامی عام در بلوار فردوس، برخلاف سهامی خاص، صرفا بخشی از سرمایه از سوی سهامداران و بخش دیگر از طریق پذیره‌نویسی تامین می‌شود. پذیره نویسی به معنی تعهد کردن مبلغ سهام است.

برای تاسیس شرکت سهامی عام در بلوار فردوس و انتشار سهام باید مراحلی طی شود. انتشار سهام و ثبت شرکت سهامی عام در بلوار فردوس در برخی شرایط، نیازمند اخذ مجوز از سازمان بورس است. در واقع موسسان شرکت سهامی عام پیش از پذیره‌نویسی باید به تعیین وضعیت معافیت یا عدم معافیت نزد سازمان بورس اقدام کنند. 

اگر شرکتی از دریافت مجوز معاف باشد، با دریافت نامه معافیت از این سازمان می‌تواند نسبت به مراحل ثبت شرکت در بلوار فردوس در اداره ثبت شرکت‌ها اقدام نماید. در غیر این صورت ابتدا باید مراحل دریافت مجوز از سازمان بورس را طی کند و سپس در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت برسد.

سرمایه شرکت سهامی عام می‌تواند به صورت نقدی یا غیرنقدی باشد. آنچه از لحاظ قانونی اهمیت دارد، این است که در مورد سرمایه نقدی، حداقل ۳۵ درصد سرمایه‌ای که توسط موسسین به شرکت آورده شده است باید پرداخت شود. در مورد مابقی آن نیز تعهد به پرداخت صورت بگیرد. در رابطه با سرمایه غیرنقدی نیز، باید تمامی آن در هنگام ثبت تادیه و تقویم شود.

ثبت شرکت سهامی خاص در بلوار فردوس

ثبت شرکت سهامی خاص در بلوار فردوس ، محبوب‌ترین و رایج‌ترین انواع شرکت‌های تجاری‌ست. چرا که امکان فعالیت در موضوعات گسترده‌ای را برای موسسین آن فراهم می‌آورد. ضمن اینکه تمامی سرمایه شرکت سهامی خاص از سوی موسسین تامین می‌شود. این نوع شرکت‌ها در موضوع محدودیتی ندارند.

ثبت شرکت سهامی خاص در بلوار فردوس توسط هیئت مدیره، مدیرعامل و بازرس اداره می‌شود. همچنین نحوه اداره شرکت به صورت مفصل در لایحه اصلاحی قانون تجارت بیان شده است که کامل‌ترین سازوکار را در بین سایر شرکت‌های تجاری دارد.

حداقل سرمایه‌ای که در این نوع شرکت‌ها باید تامین شود به جهت محدودتر بودن فعالیت، نسبت به سهامی عام، یک میلیون ریال است. این میزان مانند شرکت‌های سهامی عام می‌تواند به صورت نقدی یا غیرنقدی باشد.

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص در بلوار فردوس

 • دو نسخه اظهارنامه‌ تکمیل‌شده
 • دو نسخه اساسنامه‌ تکمیل‌شده
 • دو نسخه صورت‌جلسه‌ تکمیل‌شده‌ مجمع عمومی موسس
 • دو نسخه صورت‌جلسه‌ تکمیل‌شده‌ هیئت‌مدیره جهت تعیین دارندگان حق امضا
 • اصل گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵ درصد سرمایه‌ شرکت
 • اصل مجوز فعالیت از مراجع قانونی مربوط، درصورتی که موضوع فعالیت‌تان نیاز به‌ مجوز دارد.
 • مدارک هویتی کلیه‌ موسسان (شناسنامه و کارت‌ملی)، مدیران و بازرسان (در صورتی که شخص حقوقی باشد/ مدارک نماینده و نامه نمایندگی)

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بلوار فردوس

نوع دیگر شرکت‌های پرطرفدار در ایران، ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بلوار فردوس است که حداقل با دو شریک تشکیل می‌شود. در عین حال تشریفات کمتری نسبت به شرکت سهامی خاص دارد.

در این نوع شرکت‌ها مسئولیت شرکا در مقابل بدهی‌های شرکت، محدود به سرمایه‌ای است که در شرکت دارند. یعنی اگر در ابتدای ثبت شرکت، شرکا سهم خود را به عنوان شریک پرداخت کرده باشند، در صورت بدهی در مقابل اشخاص دیگر، هیچ مسئولیتی نخواهند داشت و طلبکاران برای دریافت طلب خود فقط می‌توانند به سرمایه شرکت مراجعه کنند. این دلیل باعث شده است، ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بلوار فردوس یکی از رایج‌ترین قالب‌ها برای ثبت شرکت در ایران باشد.

همچنین موسسین شرکت با مسئولیت محدود می‌توانند موضوعات مختلفی را برای فعالیت در این قالب شرکت انتخاب کنند.

در قانون حداقل سرمایه برای این شرکت تعیین نشده است ولی بر اساس رویه ثبتی حداقل میزان سرمایه یک میلیون ریال در نظر گرفته شده است. این سرمایه می‌تواند به صورت نقدی یا غیرنقدی توسط شرکا تامین شود.

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بلوار فردوس

 • دو نسخه رسید پذیرش تاسیس اینترنتی
 • دو نسخه ابلاغیه تایید نام
 • دو نسخه تکمیل‌شده از تقاضانامه ثبت
 • دو نسخه تکمیل‌شده اساسنامه
 • دو نسخه صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین شرکت
 • دو نسخه صورت‌جلسه هیئت مدیره
 • اصل مجوز فعالیت شرکت (در صورتی که موضوع فعالیت نیاز به مجوز داشته باشد.)
بیشتر بخوانید : وام خودرو

ثبت شرکت تضامنی در بلوار فردوس

نوع دیگری از شرکت‌های تجاری، ثبت شرکت تضامنی در بلوار فردوس هستند. در این شرکت‌ها شخصیت شرکا نقش محوری دارد. با این تعریف، در صورتی که شرکت منحل شود و دارایی شرکت برای پرداخت بدهی‌های آن کافی نباشد، هر یک از شرکا از اموال شخصی خود، مسئول جبران بدهی‌های شرکت هستند.

ثبت شرکت تضامنی در بلوار فردوس به دلیل مسئولیت‌های زیادی که برای شرکا دارد، در مواردی انجام می‌شود که الزامی برای آن‌ وجود داشته باشد. برای مثال صرافی‌ها حتما باید در قالب شرکت تضامنی ثبت شوند و باید مجوز خود را از بانک مرکزی دریافت کنند.

ثبت شرکت مختلط سهامی در بلوار فردوس

ثبت شرکت مختلط سهامی در بلوار فردوس ، ترکیبی از شرکت سهامی و تضامنی هستند. به این صورت که در شرکت مختلط سهامی برخی از شرکا، سهامدار و برخی دیگر شریک ضامن هستند. مسئولیت شرکای سهامدار به اندازه سهامی‌ست که در شرکت دارند و از طرف دیگر شرکای ضامن در برابر تمامی قروض و بدهی‌های شرکت مسئولیت حداکثری دارند.

انتخاب مدیران شرکت مختلط سهامی از سوی شرکای ضامن صورت می‌گیرد. به علاوه این شرکت مانند شرکت سهامی دارای مجامع عمومی‌ست که به جز انتخاب مدیران، سایر قوانین مجمع عمومی را دارد و با حضور تمامی سهامداران تشکیل می‌شود.

این شرکت‌ها همچنین دارای بازرس هستند که انتخاب بازرس در مجامع و توسط سهامداران انجام می‌شود.

ثبت شرکت مختلط غیرسهامی در بلوار فردوس

این نوع شرکت‌ها نیز از لحاظ ترکیب، مانند مختلط سهامی هستند. با این تفاوت که عده‌ای از شرکا با مسئولیت محدود و عده‌ای دیگر به نحو تضامنی شریک هستند. مسئولیت شرکای ضامن نسبت به بدهی‌های شرکت حداکثری است. در نتیجه در صورت انحلال و عدم کفاف دارایی شرکت مقابل اشخاص ثالث، هر شریک ضامن مسئول پرداخت کل بدهی‌ها از اموال شخصی خود است.

اداره شرکت نیز به عهده شرکای ضامن است و شریک با مسئولیت محدود حق و وظیفه‌ای برای انجام معامله یا اداره شرکت ندارد مگر اینکه از جانب شرکت وکالت داشته باشد و این نکته را در هنگام معامله قید کند. در عین حال شریک با مسئولیت محدود حق نظارت بر اداره شرکت را دارد.

ثبت شرکت نسبی در بلوار فردوس

نوع دیگری از شرکت‌های تجاری شرکت نسبی است. در این شرکت، مسئولیت شرکا به نسبت سرمایه‌ای‌ست که به شرکت می‌آورند. تقسیم سود نیز بر همین اساس بین شرکا انجام می‌شود مگر اینکه در شرکتنامه به ترتیب دیگری توافق شده باشد.

نکته: در کنار نام شرکت باید عنوان شرکت نسبی و حداقل اسم یکی از شرکا و عبارت برادران یا شرکا ذکر شود.

در این شرکت‌ها، یک نفر از بین شرکا یا خارج از اعضای شرکت باید به عنوان مدیر منصوب و نحوه اداره شرکت در اساسنامه تعیین می‌شود.

انتقال سهم‌الشرکه نیز به این صورت است که هیچ یک از شرکا نمی‌تواند سرمایه خود را در شرکت به شخص دیگری منتقل کند مگر اینکه همه شرکا نسبت به این امر رضایت داشته باشند.

ثبت برند در بلوار فردوس

ثبت برند در بلوار فردوس از جمله نمایندگی های مجاز ثبت برند وزرا می باشد. ثبت برند با داشتن نمایندگی های متعدد در سطح شهر همیشه سعی داشته است تا کمک حال فعالان اقتصادی جهت به ثبت رساندن برند یا علامت تجاری باشد.

ابتدا باید در نظر داشته باشید که برای ثبت برند یا علامت تجاری خود، نام یا طرحی انتخاب کنید.

در این مرحله باید دقت کافی را داشته باشید تا طرح یا نام انتخاب شده شما ، هیچ شباهتی به دیگر برند ها و علائم تجاری نداشته باشد.

زیرا در مرحله استعلام به مشکل بر خورده و ممکن است که پرونده شما رد شود. شما می توانید با مراجعه به ثبت برند در بلوار فردوس با استفاده از تجربه و مهارت مشاورین این مرکز، برند یا علامت تجاری خود را بدون درد سر به ثبت برسانید.

ثبت برند یا علامت تجاری برای کسانی می باشد که مشغول به تولید ، خرید ، فروش ، تجارت و … می باشند. شماره ثبت برند می تواند به نام شخص حقوقی یا حقیقی باشد.

در صورتی که قصد دارید برند یا علامت تجاری خود را به ثبت برسانید ، ما به شما ثبت برند در بلوار فردوس را توصیه می نماییم.

ثبت برند یا علامت تجاری در ثبت برند در بلوار فردوس چگونه انجام می شود؟

ثبت برند مانند دیگر امور ثبتی مراحل خود را داد. به طور مثال اگر در طراحی برند یا علامت تجاری خود از علائم غیر مجاز استفاده نمایید ،  بی شک پرونده و در خواست شما رد خواهد شد. هم چنین نباید شباهتی به دیگر برند ها و علائم تجاری موجود در بازار داشته باشد.

اگر در طراحی برند یا علامت تجاری خود از اعداد یا حروف انگلیسی یا فینگلیش استفاده می کنید، باید کپی برابر اصل کارت بازرگانی خود را نیز با باقی مدارک خود به اداره مالکیت معنوی تقدیم نمایید.

اداره مالکیت معنوی مسئول به ثبت رساندن برند یا علامت تجاری شما می باشد. این اداره تنها یک شعبه در تهران دارد. پس با این حساب کارشناسان این اداره محدود می باشد.

شما پس از ثبت مدارک و تقدیم اظهار نامه، در نوبت انتظار خواهید ماند که این مدت بستگی به این دارد که چند نفر زود تر از شما به تقدیم اظهار نامه پر داخته اند.

شما برای ثبت برند یا علامت تجاری خود ، پس از این که طرحی برای خود انتخاب کردید، باید به سایت اداره مالیکت معنوی رفته و مدارک مورد نیاز را تقدیم نمایید. توجه داشته باشید که مدارک را کامل و بدون نقص به سایت ارائه دهید تا با خطای سایت مواجه نشوید یا پرونده شما به علت نقص رد نشود.

شما می توانید این مراحل را با کمک مشاورین زبده ثبت برند در بلوار فردوس انجام دهید. تا با مشکلی مواجه نشوید.

پس از تایید مدارک آگهی شما با اعتباری یک ماهه در روزنامه رسمی چاپ خواهد شد. چاپ آگهی در نوبت اول و با اعتباری سی روزه به این جهت می باشد که اگر اعتراضی داشت یا شباهتی با دیگر برند ها و علائم تجاری داشت، آن را به اداره مالکیت معنوی ابراز دارد.

در صورتی که در مدت زمان یک ماه کسی ادعایی نداشت ، آگهی شما برای نوبت دوم به چاپ می رسد.

چاپ آگهی در نوبت دوم به منزله به ثبت رسیدن برند یا علامت تجاری شما می باشد. تبریک می گوییم اکنون به برند یا علامت تجاری شما ماره ثبت رسمی تعلق گرفته است.

لازم به ذکر می باشد که بدانید این شماره ثبت اعتباری ده ساله دارد که پس از گذشت این زمان، به شما یک فرجه شش ماهه جهت تمدید مالکیت برند یا علامت تجاری داده خواهد شد.

در صورتی که در این مدت زمان شش ماهه جهت تمدید اعتبار آن اقدام نفرمایید ، حق امتیاز برند یا علامت تجاری از شما سلب می گردد.

شما می توانید با مراجعه به ثبت برند در بلوار فردوس تمامی این مراحل را با خیالی آسوده طی نمایید.

جالب است بدانید که برند یا علامت تجاری می تواند متعلق به چند نفر نیز باشد. اما باید سهم هر کسی به صورت درصدی مشخص گردد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند یا علامت تجاری

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند یا علامت تجاری به افراد حقیقی یا حقوقی تعلق می گیرد.

مدارک مورد نیاز ثبت برند یا علامت تجاری برای افراد حقیقی

 1. کپی برابر اصل شناسنامه
 2. کپی برابر اصل کارت ملی
 3. کپی برابر اصل کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
 4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، 7رواننه ساخت ، جوای کسب یا کارت بازرگانی و …
مدارک مورد نیاز برای افراد حقوقی
 1. کپی برابر اصل شناسنامه
 2. کپی برابر اصل کارت ملی
 3. کپی روزانمه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییراتی که در شرکت صورت گرفته است ، نباید بیش تر از دو سال گذشته باشد)
 4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، 7رواننه ساخت ، جوای کسب یا کارت بازرگانی و …
 5. کارت بازرگانی در صورتی که از حروف لاتین در برند یا علامت تجاری استفاده شده باشد.

نکته: در صورتی که در برند یا علامت تجاری شما از حروف لاتین استفاده نشده باشد نیازی به ارائه کارت بازرگانی نمی باشد.

چرا ثبت برند در بلوار فردوس را انتخاب کنیم؟

ثبت برند در بلوار فردوس، یکی از نمایندگی های ثبت برند وزرا می باشد. این نمایندگی جهت رفاه حال فعالان اقتصادی در بلوار فردوس دائر می باشد.

ثبت برند وزرا علاوه بر امور ثبتی برند ها و علامت های تجاری خدمات دیگر مانند ثبت شرکت ، ثبت تغیرات ، رتبه بندی ، اخذ کارت بازرگانی و ثبت طرح صنعتی نیز آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

ثبت برند وزرا با داشتن متخصصین و مشاورین حقوقی ماهر در این امور ، آماده است تا مسیر را برای شما هموار تر سازد .

 

 

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *