فهرست مطالب :

مزایای ثبت نام تجاری چیست؟

در مطالب قبلی با شما درباره نام تجاری و انتخاب یک نام تجاری خوب صحبت کردیم. در این قسمت تصمیم داریم که ببینیم اصلا چه نیازی هست که نام تجاری خود را ثبت کنیم. چه زمانی نیاز به ثبت نام تجاری هست و مزایای ثبت نام تجاری چیست. با ما همراه باشید تا به بررسی این مورد بپردازیم.

نام تجاری چگونه به کسب و کار ما کمک می کند؟

از جمله مزایای ثبت نام تجاری در مرحله اول ایجاد تمایز بین محصولات ما و محصولات شرکت و تولید کننده های دیگر می باشد. مشتریان از کجا بدانند که کدام محصول برای ماست و از ما خرید کنند. نکته دیگری که حائز اهمیت است، بحث های دریافت تسهیلات بانکی است به طوری که شما برای دریافت وام جهت توسعه کسب و کار خود به نام تجاری نیازمندید.

یکی دیگر از مزایای ثبت برند ایجاد ارزش افزوده سهام برای سهام داران و در نهایت افزایش درآمد شرکت است. یکی دیگر از مواردی که شما به داشتن یک برند نیازمند خواهید شد در زمان دریافت نمایندگی است. چرا که جزء ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی داشتن نام تجاری است.ثبت برند می تواند برای شرکت ها وجهه و شهرت ایجاد کند و ابزار مناسبی جهت بازاریابی باشد. که این مورد خود ابعاد گسترده و وسیعی دارد چرا که در بازار پر رقابت امروز این برند ها هستند که حرف اول را می زنند.

ایجاد حقوق استفاده برای صاحب نام تجاری

علامت تجاری ، قابل نقل وانتقال است و می بایست وفق مقررات قانون ثبت علائم و اختراعات ایران به ثبت برسد.لذا تفویض اجازه ی استفاده از یک علامت تجاری ثبت شده به شرکت های ثالث داده می شود که می تواند منبع درآمد بیشتری برای شرکت یا شخص به وجود آورد و یا اساس انعقاد یک موافقت نامه ی اعطای نمایندگی فروش باشد.

در کل ثبت برند برای ما و محصولاتمان و ایجاد پیشرفت جهانی یک نکته ی کلیدی به حساب می آید. تا جایی که یک برند ممکن است دارائی ارزشمند یک کسب و کار باشد. جالب است! یعنی یک برند خود به تنهایی در ردیف دارایی های یک شرکت قرار گیرد و ارزش گذاری شود. همین نام تجاری عامل تشویق شرکت ها در بهبود کیفیت و سرمایه گذاری می باشد.

اعتماد بیشتر مصرف کنندگان بزرگترین مزیت نام تجاری

یکی از مهمترین مواری که یک نام تجاری برای ما به ارمغان می آورد، افزایش اعتماد مصرف کنندگان است.در برندهای ثبت شده نسبت به کالاهای فله ای اطمینان بیشتری وجود دارد. که همین امر موجب افزایش فروش و گسترش تجارت صاحبان برند می شود.

 

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *