مزایای ثبت برند (علائم تجاری )

مزایای ثبت برند (علائم تجاری )

ده چیز برای دانستن

 

1. حقوق انحصاری

ثبت علائم تجاری به صاحب حق استفاده منحصر به فرد از برند را در مورد كالاها یا خدمات تحت پوشش آن می دهد. ثبت علائم تجاری به صاحبان اجازه می دهد تا از تخلف شکایت کند و از قانون های بسیار قدرتمندی همچون ممنوعیت ، تحویل کالاهای نقض شده و خسارت ها استفاده کند. در عین حال ، مقررات نقض علامت تجاری مانع شخص نمی شود.

2. فرضیه / امنیت

یک علامت تجاری ثبت شده می تواند بعنوان امنیت فرض شود ، به این معنی که یک علامت تجاری ثبت شده می تواند به عنوان امنیت برای تأمین تسهیلات وام تعهد شود ، به همان روشی که بوسیله  اموال غیر منقول می توان وام گرفت.

3. دارایی نامشهود

یک دلیل بسیار مهم برای ثبت برند ، ایجاد علامت تجاری به عنوان یک ملک نامشهود قابل شناسایی به معنای حقوقی است. ثبت علائم تجاری عبارتست از اعتبار یا سرقفلی که محصول از آن برخوردار است.

 ثبت علامت تجاری می تواند مانند سایر دارایی های متعلق به شخص یا یک شرکت منتقل شود.

4- مجوز

یک علامت تجاری ثبت شده می تواند مجاز باشد. پروانه علائم تجاری را می توان در ثبت برندتجاری ثبت کرد و به این پروانه دارنده حق می دهد که در صورت تخلف ، اقدام به پیگرد قانونی کند.

5- تکلیف

یک علامت تجاری ثبت شده قابل انتقال است. همین کار را برای یک شرکت نیز امکان پذیر است که فقط با تجارت قابل انتقال است. 

6. بازدارنده

ثبت علائم تجاری سایر بازرگانان را از استفاده از علائم تجاری مشابه و یکسان با شما در ارتباط با کالاها و خدماتی مانند شما باز می دارد. با استفاده از نماد ® ، دیگران را به حقوق خود جلب کنید. 

7. استفاده در دادرسی

ثبت علائم تجاری نشانه های اولیه در مورد اعتبار ثبت نام و حقوق منتقل شده توسط مالک است. در دادرسی حقوقی مربوط به یک تجارت ثبت شده ، این واقعیت را نشان می دهد که شخصی به عنوان مالک علائم تجاری ثبت شده است

8. حق استفاده از نماد ® یا “R” یا کلمه ثبت شده

پس از ثبت علائم تجاری ، نماد – یا “R” یا کلمه “ثبت شده” ممکن است برای کالاها و خدمات ذکر شده در ثبت نام استفاده شود.

9. سرزمین های خارجی

علامت ثبت شده می تواند به عنوان مبنایی برای ثبت نام در برخی از کشورهای خارجی مورد استفاده قرار گیرد و از گسترش برند در سراسر جهان با گسترش تجارت ، تسهیل می کند.

10. قانون کالاهای تقلبی 1997

علائم تجاری ثبت شده به مقامات گمرکی در بنادر ورودی  اجازه می دهد تا از واردات کالاهای تقلبی خارجی جلوگیری کنند. قانون کالاهای تقلبی 1997 (CGA) به صاحب حق مالکیت معنوی یا هر کسی که علاقه ای به کالاهایی داشته باشد که دارای این حقوق باشند یا نماینده این حقوق است ، این امکان را می دهد که علیه شخص یا شرکتی که در جعل و شركت مشاركت داشته باشد ، اقدامات مدنی یا كیفری انجام دهد.

CGA مالکیت معنوی را به عنوان یک علامت تجاری ثبت شده یا یک علامت تجاری معروف میباشد.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر.