فهرست مطالب :

چرا باید ثبت نام تجاری کنیم؟

در مطالب قبلی مرتبط با نام تجاری از نحوه انتخاب یک نام تجاری خوب و اصلا اینکه چرا باید یک نام تجاری داشته باشیم صحبت کردیم. در این مقاله ضمن تکمیل مبحث لزوم داشتن یک نام تجاری به مراحل ثبت آن خواهیم پرداخت و با هم مدارک مورد نیاز برای ثبت نام تجاری را بررسی خواهیم کرد. باز هم اگر پس از مطالعه مطالب سایت سوالی در ذهنتان باقی ماند و یا نیاز به مشاوره داشتید می توانید جهت ثبت برند در شهریار و شهرهایی همچون ملارد و صفادشت و در کل غرب استان تهران به گروه ثبتی و حقوقی وزرا تماس حاصل نمایید و با مشاورین ما صحبت نمایید. آماده شنید صدای شما دوستان عزیز هستیم.

لزوم ثبت نام تجاری

در مقاله قبلی خود تا حدودی درباره اینکه چرا لازم است نام تجاری داشته باشیم صحبت کردیم و نکات و دلایلی را اشاره کردیم. حال با توجه به مطالبی که مطرح شد یک شرکت زمانی که قصد معرفی محصولات خود زیر پرچم یک برند را دارد باید لوگو، اسم یا نامی برگزیند که چه از لحاظ ظاهر، چه از لحاظ رنگ و در کل دیگر جنبه های آن معرف شعار و هدف کلی شرکت و مجموعه باشد. برای همین هم با شرکت های ظراحی زمان می گذارد تا به یک جمع بندی درست برسد. این مرحله هم جزء مراحل حساسی است که می بایست با دید کافی به آن پرداخته شود. انتخاب یک برند نا مناسب با فعالیت شما می تواند در مواردی روند پیشرفت شما را کاهش دهد و حتی خود باعث نتیجه ی منفی شود.

پس حتما در این مرحله از بهترین طراحی که در زمینه ی هویت بصری فعالیت دارد کمک بگیرید. اگر برند سازی درست انجام گیرد، برند به افزایش در فروش نه فقط برای یک کالای خاص، بلکه برای سایر محصولات همان شرکت نیز کمک خواهد کرد. یک برنـد خوب باعث ایجاد اعتمادی در مصرف کننده می‌شود و بعد از داشتن یک تجربه خوب از یک محصول، احتمال بیشتری دارد که مصرف کننده محصول دیگری با همان برنـد را امتحان کند. به این پدیده اغلب وفاداری به برند می‌گویند.

مدارک لازم جهت ثبت برند- اشخاص حقیقی:

کپی برابر اصل مدارک شناسایی(شناسنامه و کارت ملی)

کپی برابر اصل جواز

تصویر لوگو به ابعاد۶*۶

مدارک لازم جهت ثبت برند- اشخاص حقوقی:

مدارک ثبتی شرکت از قبیل: روزنامه رسمی تاسیس شرکت ، اگهی تاسیس در صورتی که شرکت دارای تغییرات باشد آگهی تغییرات شرکت

مدارک شناسایی آخرین مدیرعامل شرکت

کپی برابر اصل جواز

تصویر لوگو به ابعاد۶*۶

استعلام نام برند

در نهایت باز هم این نکته را متذکر می شویم که گروه حقوقی و ثبتی وزرا آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان می باشد. کافیست با ما در تماس باشید.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *