ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شهریار

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شهریار

شرکت با مسئولیت محدود، شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد، فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت، مسئول قروض و تعهدات شرکت است.

در اسم شرکت باید عبارت “با مسئولیت محدود” قید شود همچنین اسم شرکت نباید متضمن اسم هیچ یک از شرکا باشد؛ در غیر این صورت، شریکی که اسم او در اسم شرکت قید شده است، در مقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن در شرکت تضامنی را خواهد داشت. (مفاد ماده ۹۵ قانون تجارت)

نکاتی در رابطه با ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شهریار

1-تعریف

شرکت با مسئولیت محدود، شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هریک از شرکاء،بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد.فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت،مسئول قروض و تعهدات شرکت هستند.

در شرکت با مسئولیت محدود سرمایه به سهام تقسیم نشده و به صورت سهم الشرکه می‌باشد و برای آن ورقه‌ای به نام سهم الشرکه صادر نمی‌شود و مثل سهام آزادانه قابل معامله نمی‌باشد و رضایت سایر شرکاء برای انتقال آن شرط می‌باشد.

2-اسم شرکت

طبق ماده 195 قانون تجارت،در اسم شرکت باید عبارت (با مسئولیت محدود) قید شود والا آن شرکت در مقابل اشخاص ثالث شرکت تضامنی مسوب و تابع مقررات آن خواهد بود.

هم چنین نام شرکت نباید شامل اسم هیچ یک از شرکاء باشد وگرنه شریکی که اسم او در شرکت قید شده در مقابل اشخاص ثالث،حکم شریک ضامن در شرکت تضامنی را خواهد داشت.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شهریار

3-سرمایه شرکت

طبق ماده 96 قانون تجارت،شرکت با مسئولیت محدود وقتی تشکیل می‌شود که تمام سرمایه نقدی از طرف شرکا پرداخت و سهم الشرکه غیر نقدی نیز تقویم(قیمت گذاری) شده باشد.

قانون تجارت برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل مبلغی را تعیین کرده است.

در شرکت‌نامه باید به صراحت قید شده باشد که سهم الشرکه‌های غیر نقدی هر کدام به چه میزان تقویم(قیمت گذاری) شده است.

4-سهم الشرکه و نحوه انتقال آن

قبلا گفتیم که در شرکت با مسئولیت محدود،سرمایه به سهام تقسیم نشده و به صورت سهم الشرکه می‌باشد و برای آن ورقه‌ای به نام سهم الشرکه صادر نمی‌شود.

طبق ماده 102 قانون تجارت،سهم الشرکه در شرکت با مسئولیت محدود،نمی‌تواند به شکل اوراق تجارتی قابل انتقال،اعم از با نام و بی نام و…در آید.

هم چنین،شرکاء نمی‌توانند سهم الشرکه خود را به دیگران انتقال نمایند، مگر با رضایت تعدادی از شرکاء که لااقل چهار سوم سرمایه متعلق به آن‌ها بوده و اکثریت عددی نیز داشته باشند.

طبق ماده 103 قانون تجارت،انتقال سهم الشرکه که به عمل نخواهد آمد،مگر به موجب سند رسمی؛بنابراین شرکا برای انتقال سهم الشرکه که باید به دفتر اسناد رسمی مراجعه و با تنظیم سند رسمی نسبت به انتقال سهم الشرکه اقدام نمایند.

5-نحوه اداره شرکت

طبق ماده 104 قانون تجارت،شرکت با مسئولیت محدود به وسیله یک یا چند نفر مدیر موظف یا غیر موظف که از بین شرکاء یا خارج از شرکت برای مدت محدود یا نامحدودی معین شوند،اداره می‌گردد.

بنابراین مدیران شرکت الزاما نباید جزء شرکا باشد و می‌توانند خارج از شرکت انتخاب شوند و مدیران در شرکت با مسئولیت محدود می‌توانند برای مدت محدود،مثل دو یا سه سال یا برای یک مدت نامحدود انتخاب شوند.

ثبت  شرکت با مسئولیت محدود در شهریار

6-اختیارات مدیران شرکت

طبق ماده 195 قانون تجارت،مدیران شرکت کلیه اختیارات لازم را برای نمایندگی و اداره شرکت خواهند داشت مگر اینکه در اساسنامه ترتیب دیگری مقرر شده باشد.

هر قراردادی راجع به محدود کردن اختیارات مدیران که در اساسنامه تصریح به آن نشده در مقابل اشخاص ثالث باطل خواهد بود.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شهریار

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شهریار

·        اسامی مدیر یا مدیران شرکت.

·        دو نسخه اصل از اساسنامه شرکت.

·        دو نسحه اصل از متن صورتجلسه.

·        کپی شناسنامه و کارت ملی و کارت ملی اعضای هیئت مدیره و بازرسین و مدیر عامل.

·        نوشته به امضای مدیر شرکت حاکی از پرداخت تمام سرمایه نقدی و تسلیم سرمایه غیر نقدی با تعیین قیمت حصه های غیر نقدی.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شهریار

برای شرکت در شهریار می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان ثبت شرکت و ثبت برند وزرا استفاده کنید. برای مشاوره دیگر خدمات ثبتی شامل ثبت برند آشنایی با مراحل ثبت برند و استعلام ثبت علامت تجاری هزینه‌های ثبت شرکت و برند، اخذ کارت بازرگانی و … می‌توانید با شماره تماس ۰۲۱۶۵۲۲۹۳۱۹ بگیرید

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر.