ثبت برند گلگون

ثبت برند گلگون

موسسه ثبتی حقوقی وزرا برای راحتی حال شما بیزینس من ها و تجار عزیز ، در محدوده گلگون به ایجاد نمودن نمایندگی ای تحت عنوان ثبت برند گلگون پرداخته است تا در صورتی که می خواهید برند یا علامت تجاری خود را ثبت بنمایید ، بتوانید از طریق ثبت برند گلگون اقدام نمایید.

ثبت برند گلگون با داشتن متخصصینی ماهر در زمینه ثبت برند یا علامت تجاری می تواند در این مسیر همراه خوبی برای شما باشد تا بتوانید برند یا علامت تجاری خود را به ثبت برسانید.

ثبت برند یا علامت تجاری و مراحل آن

برند یا علامت تجاری به عنوان یک نماد برای شناخت بیش تر محصولات یا خدمات شما از سوی مصرف کننده می باشد. پس تصویری که برای آن و برای معرفی محصولات یا خدمات خود در نظر می گیرید، باید خاص و کاملا منحصر به فرد باشد.

برند یا علامت تجاری در ابتدا باید طراحی شود .به این صورت که بتواند خدمات یا محصولات شما را به مخاطب یا مصرف کننده معرفی نماید.

شما با ثبت برند یا علامت تجاری خود ، محصولات یا خدمات خود را از سایر رقبا متمایز می نمایید.

در زمان طراحی برند یا علامت تجاری باید قوانینی که از سوی اداره مالکیت وضع شده را رعایت نمایید تا در زمان تحویل پرونده ، دچار مشکل نشوید.

در زمان طراحی برند یا علامت تجاری باید از استفاده واژه های عامیانه: به عنوان مثال کلمه رایانه و یا کتاب به تنهایی قابل ثبت نیستند زیرا این کلمات واژه هایی عام برای کلیه محصولات با این نام هستند. واژه های توصیف کننده: این کلمات به منظور توصیف محصولات و اجناس به کار می روند، اجتناب نمایید .

یا باید در نظر داشته باشید تا از علامت هلال احمر – نشان ها – آرم های دولت ایران، پرچم رسمی ایران با علامت مخصوص جمهوری اسلام،  پرچم های منتسب به دولت و کشور ایران و هر پرچم منع شده توسط دولت ایران، علامت تجاری موسسات رسمی مانند هلال احمر و صلیب سرخ ، رجاء ، همراه اول و … ، کلمات و یا عباراتی که مربوط به مقامات رسمی ایران باشد از قبیل دولتی و ایران و امثال آن، علائمی که مخل انتظامات عمومی یا منافی عفت باشد، در طراحی برند یا علامت تجاری خود استفاده ننماید.

هم چنین استفاده از پرچم، نشان های سلطنتی، علائم رسمی دولتی و نشان کشور و سازمان های بین المللی که نمونه آن ها به دفتر بین المللی سازمان جهانی مالکیت معنوی اعلام شده به طور معمول قابل ثبت نیستند مگر این که مجوز مراجع صلاحیت دار بین المللی داشته باشند، در طراحی برند یا علامت تجاری ممنوع می باشد.

دقت نمایید تا در زمان طراحی برند یا علامت تجاری خود از علائم گمراه کننده: مانند ثبت علامت تجاری جهت عرضه انواع شیره خرما و انگور با تصویر زنبور عسل مردود خواهد شد. چرا که موجب تصور اشتباه و گمراهی مصرف کنندگان شده و خریداران ممکن است چنین محصولی را با تصور عسل خریداری نمایند ، استفاده نکنید.

ضمن این که استفاده از علائم خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه: به طور کلی کلمات و تصاویر نقض کننده موازین ، هنجار های اخلاقی ، عرفی و مذهبی جامعه غیر قابل ثبت است، در طراحی برند یا علامت تجاری باید رعایت شود و مورد استفاده قرار نگیرد.

شما برای جلو گیری از نقص یا رد پرونده می توانید از مشاوران ثبت برند گلگون راهنمایی گیرید.

آیا می دانید که برای ثبت برند یا علامت تجاری در ثبت برند گلگون خود نیاز به چه مدارکی دارید؟

مدارک اشخاص حقیقی

  1. کپی برابر اصل کارت ملی
  2. کپی برابر اصل شناسنامه
  3. کپی برابر اصل کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
  4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، پروانه ساخت ، جواز کسب یا کارت بازرگانی و …

مدارک افراد حقوقی

  1. کپی برابر اصل شناسنامه
  2. کپی روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییراتی که در شرکت صورت گرفته است ، نباید بیش تر از دو سال گذشته باشد)
  3. کپی برابر اصل کارت ملی
  4. کارت بازرگانی در صورتی که از حروف لاتین در برند یا علامت تجاری استفاده شده باشد.
  5. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، پروانه ساخت ، جواز کسب یا کارت بازرگانی و …

آیا می دانید که شماره ثبت رسمی شما در ثبت برند گلگون چه مدت اعتبار دارد و برای تمدید آن باید چه کاری انجام دهید؟

شماره ثبت رسمی که شما از اداره مالکیت معنوی در یافت نموده اید ، به این منظور می باشد که برند یا علامت تجاری شما ، به نام خودتان به ثبت رسیده است. البته لازم به ذکر است که شما می توانید برند یا علامت تجاری خود را به نام یک یا چند نفر اخذ نمایید . در این صورت شما باید سهم هر فرد را به صورت در صدی مشخص نمایید.

شما پس از در یافت شماره ثبت رسمی خود ، به مدت ده سال ، مالکیت آن را بر عهده دارید . پس از اتمام این مدت ده ساله ، شما باید در مدت زمان شش ماهه که از سوی اداره مالکیت معنوی داده می شود ، جهت تمدید آن اقدام نمایید.

شما در صورتی که در زمان مناسب جهت تمدید آن اقدام ننمایید ، امکان دارد که حق امتیاز مالکیت آن از شما سلب گردد. شما می توانید جهت طی نمودن این مسیر با مشاوران ثبت برند گلگون در تماس باشید.

چرا برای ثبت برند یا علامت تجاری خود موسسه ثبتی حقوقی وزرا را انتخاب کنیم؟

ثبت برند گلگون زیر نظر موسسه ثبتی حقوقی وزرا مشغول به فعالیت می باشد. ثبت برند گلگون با داشتن تیمی ماهر در زمینه ثبت برند و کلیه امور حقوقی و ثبتی ، مشاور و راهنمای شما باشند .

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر.