فهرست مطالب :

ثبت برند چهار دانگه

چهار دانگه محدوده ای است که بیزینس من ها و تجار فراوانی در حال کسب و کار می باشند، به همین منظور موسسه ثبتی حقوقی وزرا نمایندگی مجازی با عنوان ثبت برند چهار دانگه ، تاسیس نموده تا کلیه عزیزانی که می خواهند برند یا علامت تجاری خود را ثبت نمایند ، در وقت و هزینه های صرفه جویی گردد .

آیا شما هم می خواهید رونق بیش تر به کسب و کار خود دهید ؟ آیا می خواهید برند یا علامت تجاری خود را در ذهن مخاطب پر رنگ تر نمایید و تصویری ماندگار تر در ذهن آن ها ایجاد نمایید؟

ما به شما ثبت برند چهار دانگه را پیشنهاد می دهیم. ثبت برند چهار دانگه با داشتن کادری مجرب و تیمی متخصص در زمینه ثبت برند یا علامت تجاری ، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا شما را با مراحل ثبت برند یا علامت تجاری آشنا سازیم ، همین طور شما می توانید در صورت لزوم با مشاوران ثبت برند چهار دانگه تماس حاصل نمایید .

ثبت برند یا علامت تجاری و چگونگی آن

ثبت برند یا علامت تجاری به عملی کفته می شود که شما برند یا علامت تجاری خود را به نام خودتان به ثبت می رسانید و برای آن شماره ثبت رسمی اختصاصی در یافت می نمایید .

این شماره ثبت رسمی می تواند به نام یک یا چند نفر و یا به نام شخص یا اشخاص حقیقی و حقوقی باشد. در نظر داشته باشید که باید در زمان ثبت برند یا علامت تجاری ، مواردی را مورد توجه قرار دهید تا با اخطار سایت و عدم پذیرش پرونده و مدارک رو به رو نشوید .

در اول راه باید از برند یا علامت تجاریخ ود طرحی داشته باشید تا بتوانید به اداره مالکیت معنوی ارائه دهید. این تصویر، در واقع همان شکل تجارت و خدمات و محصولات قابل ارائه شما به مخاطب و مصرف کننده می باشد.

در مرحله طراحی برند یا علامت تجاری ، باید مواردی را در نظر بگیرید ، به طور مثال باید از استفاده از علامت هلال احمر – نشان ها – آرم های دولت ایران، پرچم رسمی ایران با علامت مخصوص جمهوری اسلام،  پرچم های منتسب به دولت و کشور ایران و هر پرچم منع شده توسط دولت ایران، علامت تجاری موسسات رسمی مانند هلال احمر و صلیب سرخ ، رجاء ، همراه اول و … ، کلمات و یا عباراتی که مربوط به مقامات رسمی ایران باشد از قبیل دولتی و ایران و امثال آن، علائمی که مخل انتظامات عمومی یا منافی عفت باشد، به طور جدی بپرهیزید.

هم چنین باید توجه نمایید تا از واژه های عامیانه: به عنوان مثال کلمه رایانه و یا کتاب به تنهایی قابل ثبت نیستند زیرا این کلمات واژه هایی عام برای کلیه محصولات با این نام هستند. واژه های توصیف کننده: این کلمات به منظور توصیف محصولات و اجناس به کار می روند، در طراحی ثبت برند یا علامت تجاری خود استفاده نکنید.

عدم استفاده از علائم گمراه کننده: مانند ثبت علامت تجاری جهت عرضه انواع شیره خرما و انگور با تصویر زنبور عسل مردود خواهد شد. چرا که موجب تصور اشتباه و گمراهی مصرف کنندگان شده و خریداران ممکن است چنین محصولی را با تصور عسل خریداری نمایند ، نیز جزو مسائل و نکاتی می باشد که در زمان طراحی برند یا علامت تجاری خود باید در نظر بگیرد.

شما برای طراحی برند یا علامت تجاری خود باید موارد نام برده را رعایت نمایید تا طراحی شما از سوی اداره مالکیت معنوی رد نشود و مورد قبلو واقع گردد .

هم چنین طراحی شما نباید هیچ شباهتی با سایر برند ها یا علائم تجاری به ثبت رسیده داشته باشد، در غیر این صورت در مرحله استعلام ، شما دچار مشکل می شوید و آگهی شما در نوبت دوم چاپ نخواهد شد ، همین طور شماره ثبت رسمی برند یا علامت تجاری خود را در یافت نخواهد نمود .

نحوه عمل کرد اداره مالیکت معنوی

اداره مالکیت معنوی به طور کلی یک شعبه دارد. این شعبه در تهران مشغول به فعالیت می باشد .پس طبیعی است که تعداد کارشناسان و بازرسان آن محدود باشد.

زمانی که شما اظهار نامه و مدارک خود را به اداره مالکیت معنوی تقدیم می کنید ، در صورتی که با رد یا عدم پذیرش سایت رو به رو شوید ، پروسه در یافت شماره ثبت رسمی شما به تعویق خواهد افتاد.

در صورت جلو گیری از این مسئله می توانید با مشاوران ثبت برند چهار دانگه مشورت نمایید .

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند یا علامت تجاری در ثبت برند چهار دانگه چه می باشد؟

مدارک اشخاص حقیقی جهت ثبت برند چهار دانگه

  1. کپی برابر اصل شناسنامه
  2. کپی برابر اصل کارت ملی
  3. کپی برابر اصل کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
  4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، پروانه ساخت ، جواز کسب یا کارت بازرگانی و …

مدارک افراد حقوقی جهت ثبت برند چهار دانگه

  1. کپی برابر اصل شناسنامه
  2. کپی برابر اصل کارت ملی
  3. کپی روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییراتی که در شرکت صورت گرفته است ، نباید بیش تر از دو سال گذشته باشد)
  4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، پروانه ساخت ، جواز کسب یا کارت بازرگانی و …
  5. کارت بازرگانی در صورتی که از حروف لاتین در برند یا علامت تجاری استفاده شده باشد.

موسسه ثبتی حقوقی وزرا و نمایندگی ثبت برند چهار دانگه

موسسه ثبتی حقوقی وزرا برای رفاه حال شما تجار و بیزینس من های عزیز ، نمایندگی های متعددی در سطح شهر تهران و کرج تاسیس نموده تا در صورت نیاز ، بدون فوت وقت ، به آن جا مراجعه نموده و جهت ثبت برند یا علامت تجاری خود اقدامات لازم را انجام دهید.

ثبت برند چهار دانگه نیز یکی از همین نمایندگی ها می باشد تا در صورت لزوم ، شما بتوانید از تجربه و مهارت مشاوران و متخصصین ثبت برند چهار دانگه جهت ثبت برند خود استفاده نمایید.

 

 

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *