ثبت برند پرند

ثبت برند پرند

ثبت برند پرند

اگر اکنون در حال مطالعه این مطلب هستید ، بدون شک شما قصد دارید برند یا علامت تجاری خود را به ثبت برسانید. پیشنهاد ما به شما ثبت برند پرند است. ممکن است گاهی برای شما پیش آمده باشد که مشتری یا مصرف کننده محصول یا کالای شما ، تصویری واضح از بیزینس و تجارت شما ندارد . شما می توانید با ثبت برند یا علامت تجاری خوددر ثبت برند پرند ، تصویری واضح و ماندگار در ذهن او ایجاد نمایید .
ثبت برند یا علامت تجاری مختص فعالان اقتصادی است که می خواهند در ذهن مشتری خود ماندگار تر شوند . ثبت برند پرند بهترین گزینه برای ثبت برند یا علامت تجاری می باشد.
ما در این مقاله می خواهیم مراحل ثبت برند یا علامت تجاری را برای شما شرح دهیم تا بتوانید هر چه زود تر جهت گرفتم شماره ثبت رسمی برند یا علامت تجاری خود اقدام نمایید .

ثبت برند یا علامت تجاری چیست؟

به تقدیم مدارک و اظهار نامه به اداره مالکیت معنوی و در خواست گرفتن شماره ثبت رسمی جهت برند یا علامت تجاری ، ثبت برند گفته می شود .
شما به عنوان یک شخص حقوقی یا حقیقی ، می توانید با مراجعه به ثبت برند پرند ، جهت ثبت برند یا علامت تجاری خود ، اقدام نمایید و از راهنماهی های مشاوران ثبت برند وزرا استفاده نمایید .
در مرحله اول باید برند یا علامت تجاری خود را طراحی نمایید. این مرحله بسیار حائز اهمیت بوده و نیاز دارد تا دقت های لازم بر روی آن انجام شود .
از جمله مواردی که باید به آن خیلی توجه کنید این است طراحی برند یا علامت تجاری شما هیچ شباهتی با دیگر علائم و برند های تجاری ثبت شده نداشته باشد.
در حین طراحی می توانید از فرم ، عدد ، رنگ ، حروف و .. استفاده نمایید. توجه کنید استفاده از علائم غیر مجاز در طراحی برند یا علامت تجاری ممنوع می باشد. ما در ادامه برای شما علائم غیر مجاز را نام خواهیم برد و در مورد آن توضیح خواهیم داد تا در حین طراحی برند یا علامت تجاری ، به مشکلی بر نخورید.
عدم استفاده از علامت هلال احمر – نشان ها – آرم های دولت ایران، پرچم رسمی ایران با علامت مخصوص جمهوری اسلام، عدم به کار بردن پرچم های منتسب به دولت و کشور ایران و هر پرچم منع شده توسط دولت ایران، علامت تجاری موسسات رسمی مانند هلال احمر و صلیب سرخ ، رجاء ، همراه اول و … ،استفاده نکردن از کلمات و یا عباراتی که مربوط به مقامات رسمی ایران باشد از قبیل دولتی و ایران و امثال آن، علائمی که مخل انتظامات عمومی یا منافی عفت باشد.
باید توجه کنید که استفاده از موارد ذیل نیز ممکن است پرونده شما را دپار مشکل کرده و از سوی اداره مالکیت معنوی رد شود. در صورتی که پرونده شما از سوی اداره مالکیت معنوی رو شود ، پروسه ثبت برند یا علامت تجاری شما به تعویق خواهد افتاد . برای این مرحله که در ثبت برند یا علامت تجاری بسیار مهم می باشد ، می توانید از مشاوران ثبت برند پرند کمک خواهید
واژه های عامیانه: به عنوان مثال کلمه رایانه و یا کتاب به تنهایی قابل ثبت نیستند زیرا این کلمات واژه هایی عام برای کلیه محصولات با این نام هستند. واژه های توصیف کننده: این کلمات به منظور توصیف محصولات و اجناس به کار می روند.
علائم گمراه کننده: مانند ثبت علامت تجاری جهت عرضه انواع شیره خرما و انگور با تصویر زنبور عسل مردود خواهد شد. چرا که موجب تصور اشتباه و گمراهی مصرف کنندگان شده و خریداران ممکن است چنین محصولی را با تصور عسل خریداری نمایند.
علائم خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه: به طور کلی کلمات و تصاویر نقض کننده موازین ، هنجار های اخلاقی ، عرفی و مذهبی جامعه غیر قابل ثبت است.
پرچم، نشان های سلطنتی، علائم رسمی دولتی و نشان کشور و سازمان های بین المللی که نمونه آن ها به دفتر بین المللی سازمان جهانی مالکیت معنوی اعلام شده به طور معمول قابل ثبت نیستند مگر این که مجوز مراجع صلاحیت دار بین المللی داشته باشند.
شما می توانید از فرم ، رنگ ، حروف ، اعداد و … استفاده نمایید. در صورت عدم رعایت موارد نام برده ، طراحی برند یا علامت تجاری شما رد شده و پروسه ثبت برند یا علامت تجاری شما طولانی تر خواهد شد .
پس از طراحی برند یا علامت تجاری، باید مدارک و اظهار نامه خود را به اداره مالکیت معنوی تقئیم نمایید. در نظر داشته باشید که در صورت نقص پرونده شما با اخطار سایت مواجه شده و پرونده شما رد خواهد شد .
مشاورین ثبت برند اندیشه می توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند. پس در صورتی که قصد دارید برند یا علامت تجاری خود را به ثبت رسانید ، می توانید به ثبت برند اندیشه مراجعه کرده و از مشاورین ثبت برند اندیشه مشاوره گیرید.

مدارکی که شما برای ثبت برند یا علامت تجاری خود نیاز دارید، چیست؟

مدارک جهت ثبت برند برای اشخاص حقیقی
1. کپی برابر اصل شناسنامه
2. کپی برابر اصل کارت ملی
3. کپی برابر اصل کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، پروانه ساخت ، جواز کسب یا کارت بازرگانی و …

مدارک جهت ثبت برند برای افراد حقوقی

1. کپی برابر اصل شناسنامه
2. کپی برابر اصل کارت ملی
3. کپی روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییراتی که در شرکت صورت گرفته است ، نباید بیش تر از دو سال گذشته باشد)
4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، پروانه ساخت ، جواز کسب یا کارت بازرگانی و …
جهت کسب اطلاعات بیش تر به ثبت برند پرند مراجعه نمایید.

چرا ثبت برند پرند؟

ثبت برند پرند با داشتن تیمی ماهر در امر ثبت برند یا علامت تجاری می تواند شما را در این زمینه یاری دهد. توجه داشته باشید در صورتی که پرونده شما از سوی اداره ثبت مالکیت رد شود ، پروسه ثبت برند یا علامت تجاری شما به تعویق خواهد افتاد.
7س برای جلو گیری از این امر می توانید به ثبت برند پرند مراجعه نمایید .

,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر.