ثبت برند قلعه میر

ثبت برند قلعه میر

موسسه ثبتی حقوقی وزرا با داشتن نمایندگی های متعدد من جمله ثبت برند قلعه میر این زمینه را برای شما فعالان اقتصادی و بیزینس من ها فراهم آورده تا در صورت نیاز به ثبت برند یا علامت تجاری خود بپردازید.

ثبت برند قلعه میر با داشتن مشاوران و متخصصین ماهر در زمینه ثبت برند یا علامت تجاری می توانند راهنمای خوبی برای شما باشند.

ریشه تاریخی برند

ریشه اصلی کلمه مارک به زمانی بر می گردد که چوپان علامت هایی را بر روی گوسفندان خود می گذاشتند. تا بدین صورت آن ها را از سایر اموال چوپان ها جدا می کردند. این کار به وسیله آهن گرم شده بر بدن گوسفندان انجام می پذیرفت.

اصطلاح “مارک (brande)” ، یا “سوزاندن (to burn)” ، “برند ( brand)” شد. وقتی این عمل گسترده شد ، یک راننده به نام ساموئل ماوریک تشخیص داد که دیگر نیازی به قرار دادن مارک بر روی گوسفندان او نیست زیرا همه افراد دیگر چنین می کردند. بنابراین ، اصطلاح “maverick” وارد واژگان شد.

نحوه فعالیت ثبت برند قلعه میر به چه صورت می باشد؟

ثبت برند قلعه میر با داشتن مشاوران زبده، سعی دارند تا مسیر قبت برند یا علامت تجاری شما را هموار نمایند.

شما ابتدا باید در نظر داشته باشید تا طرحی را جهت برند یا علامت تجاری خود به اداره مالکیت معنوی ارائه دهید. مرحله طراحی برند یا علامت تجاری شامل رعایت مواردی می باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

شما باید در نظر داشته باشید تا از علامت هلال احمر یا نشان ها یا آرم های دولت ایران، پرچم رسمی ایران با علامت مخصوص جمهوری اسلام، پرچم های منتسب به دولت و کشور ایران و هر پرچم منع شده توسط دولت ایران، علامت تجاری موسسات رسمی مانند هلال احمر و صلیب سرخ ، رجاء ، همراه اول و … ، کلمات و یا عباراتی که مربوط به مقامات رسمی ایران باشد از قبیل دولتی و ایران و امثال آن، علائمی که مخل انتظامات عمومی یا منافی عفت باشد، در طراحی برند یا علامت تجاری  خود استفاده ننمایید.

توجه کنید که نباید از واژه های عامیانه: به عنوان مثال کلمه رایانه و یا کتاب به تنهایی قابل ثبت نیستند زیرا این کلمات واژه هایی عام برای کلیه محصولات با این نام هستند. واژه های توصیف کننده: این کلمات به منظور توصیف محصولات و اجناس به کار می روند، در طراحی برند یا علامت تجاری خود استفاده کنید.

عدم استفاده از علائم گمراه کننده: مانند ثبت علامت تجاری جهت عرضه انواع شیره خرما و انگور با تصویر زنبور عسل مردود خواهد شد. چرا که موجب تصور اشتباه و گمراهی مصرف کنندگان شده و خریداران ممکن است چنین محصولی را با تصور عسل خریداری نمایند.

توجه کنید تا در مرحله طراحی برند یا علامت تجاری خود از علائم خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه: به طور کلی کلمات و تصاویر نقض کننده موازین ، هنجار های اخلاقی ، عرفی و مذهبی جامعه غیر قابل ثبت است، استفاده ننمایید.

عدم استفاده از برند یا علامت تجاری خود از پرچم، نشان های سلطنتی، علائم رسمی دولتی و نشان کشور و سازمان های بین المللی که نمونه آن ها به دفتر بین المللی سازمان جهانی مالکیت معنوی اعلام شده به طور معمول قابل ثبت نیستند مگر این که مجوز مراجع صلاحیت دار بین المللی داشته باشند.

شما می توانید از فرم ها، رنگ ها، حروف و اعداد و … در طراحی برند یا علامت تجاری خود استفاده نمایید. ر صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی بیش تر نیز می توانید با مشاوران ثبت برند قلعه میر در تماس باشید.

توجه نمایید که باید مدارک و اظهار نامه شما به طور کامل به اداره مالکیت معنوی ارائه و تقدیم گردد. در غیر این صورت، پرونده شما رد شده و پروسه ثبت برند شما به تعویق خواهد افتاد.

مدارک مورد نیاز جهت به ثبت رساندن برند در ثبت برند قلعه میر

مدارک اشخاص حقیقی جهت ثبت برند

  1. کپی برابر اصل شناسنامه
  2. کپی برابر اصل کارت ملی
  3. کپی برابر اصل کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
  4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، پروانه ساخت ، جواز کسب یا کارت بازرگانی و …

مدارک افراد حقوقی جهت ثبت برند قلعه میر

  1. کپی برابر اصل شناسنامه
  2. کپی برابر اصل کارت ملی
  3. کپی روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییراتی که در شرکت صورت گرفته است ، نباید بیش تر از دو سال گذشته باشد)
  4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، پروانه ساخت ، جواز کسب یا کارت بازرگانی و …
  5. کارت بازرگانی در صورتی که از حروف لاتین در برند یا علامت تجاری استفاده شده باشد.

آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چرا ثبت برند قلعه میر را انتخاب کنید؟

ثبت برند قلعه میر یکی از نمایندگی های موسسه ثبتی حقوقی وزرا می باشد. ثبت برند قلعه میر با داشتن مشاوران و متخصصین ماهر و توانمند در زمینه ثبت برند، می توانند مسیر پیش روی شما را هموار تر سازند.

هم چنین با در نظر گرفتن شرایط و الویت های شما ، می توانند راهنمای خوبی در این زمینه برای شما باشند.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر.