فهرست مطالب :

ثبت برند صفا دشت

ثبت برند صفا دشت یکی از نمایندگی های ثبت برند وزرا است که برای فعالان اقتصادی صورت گرفته است که در محدوده صفا دشت می خواهند برند یا علامت تجاری خود را به ثبت برسانند.
ثبت برند یا علامت تجاری در صورتی انجام می پذیرد که صاحب آن کالا یا خدمات بخواهد نامی ماندگار از خود در ذهن مصرف کننده بگذارد. که انتخاب این نام یا علامت تجاری شرایط خاص خود دارد. به طور مثال نباید هیچ شباهتی با دیگر علامت های تجاری یا برند ها داشته باشد و هم چنین باید رنگ، شکل، نام و … که در طراحی برند یا علامت تجاری دخیل شده است، منحصر به فرد بوده و با خدمات یا کالا مرتبط باشد.
ما در ادامه به شما مراحل انجام پذیرفتن ثبت برند در ثبت برند صفا دشت را توضیح خواهیم داد.

ثبت برند توسط چه کسانی صورت می پذیرد؟

ثبت برند در ثبت برند صفا دشت می تواند توسط اشخاص حقیقی یا اشخاص حقوقی انجام گیرد. که هر کدام مدارک مورد نیاز خود را لازم دارند. حتی ثبت برند در ثبت برند صفا دشت می تواند به نام چند شخص انجام شود که در این صورت باید سهم هر فرد به صورت در صدی ابلاغ گردد.
در واقع ثبت برند توسط اداره مالکیت معنوی که تنها یک شعبه در تهران دارد ، انجام می شود. که شما با مراجعه به سایت این اداره می توانید با تکمیل نمودن فیلد های مورد نیاز و کامل کردن پرونده و مدارک خود اظهار نامه خود را به این اداره تقدیم نمایید.
باید توجه داشته باشید که در صورت دریافت اخطار از سوی سایت، مدارک شما کامل نبوده و نیاز به تکیمل کردن دارد. پس در فراهم نمودن مدارک جهت ارائه به اداره مالکیت معنوی، دقت لازم را داشته باشید.
پس از تکمیل نمودن مدارک و ارائه آن به اداره مالکیت معنوی، استعلامی جهت مشابهت و … از برند یا علامت تجاری شما گرفته می شود. حتما این مرحله را جدی بگیرید. زیرا در صورت رد شدن در این مرحله ، ممکن است مدت ها کار ثبت برند یا علامت تجاری شما به تعویق افتد.
شما با ثبت برند یا علامت تجاری خود می توانید چهره ای قانونی به کسب و کار خود دهید. که این امر سبب گسترش تجارت یا بیزینس شما خواهد شد.
ثبت برند صفا دشت سعی دارد با به کار گیری متخصصین و مشاورین خود در زمینه ثبت برند و علامت تجاری، این کار را برای شما به راحتی پیش ببرد تا شما هر چه زود تر بتوانید برند یا علامت تجاری خود را به ثبت رسانید.

برند یا علامت تجاری چیست؟

برند یا علامت تجاری نمادی از معرفی کالا ها یا خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی است که شامل علامت هندسی، نام، اعداد، شکل، رنگ و … یا تکریبی از این ها می باشد که نباید هیچ شباهتی با سایر برند ها و علامت های تجاری داشته باشد. در صورت شباهت ، در مرحله استعلام، پرونده مردود شده و صاحب برند یا علامت تجاری باید از ابتدا کلیه مراحل را طی نماید.
ثبت برند یا علامت تجاری در ثبت برند صفا دشت چه مدت زمان خواهد برد؟
همان طور که پیش تر گفته شد، ثبت برند یا علامت تجاری توسط اداره مالکیت معنوی انجام می گیرید. این اداره تنها یک شعبه و فقط در تهران مشغول به فعالیت است که مسلما از تعداد محدودی از کارشناسان بهره گیری می کند. پس به طول انجامیدن امر ثبت برند یا علامت تجاری، بستگی به این دارد که چند نفر زود تر از شما اقدام به این کار کرده اند. اما به طور معمول شما پروسه ای دو تا چهار ماهه را طی خواهید نمود.
پس از تکمیل پرونده و ارائه اظهار نامه به اداره مالکیت معنوی و استعلام گیری های اولیه، برند یا علامت تجاری شما به مدت سی روز (یک ماه) در روزنامه رسمی چاپ خواهد شد.
چاپ آگهی و دادن فرصت سی روزه جهت این می باشد که اگر تشابهی دید یا ادعایی داشت بتواند آن را به اداره مالکیت معنوی ابلاغ نماید.
در صورتی شکایتی از سوی کسی به برند یا علامت تجاری شما وارد نشد، حال برای نوبت دوم این آگهی چاپ خواهد شد. پس از چاپ نوبت دوم آگهی، برند یا علامت تجاری شما دارای شماره ثبت رسمی می باشد و اکنون صرفا متعلق به شما است.
ثبت برند صفا دشت کلیه این مراحل را برای شما آسان نموده است فقط کافی است که دقت لازم را در طراحی برند یا علامت تجاری خود داشته باشید و مدارک مورد نیاز را به طور کامل تقدیم اداره مالکیت معنوی کنید.
پس از دریافت شماره ثبت رسمی، برند یا علامت تجاری شما دارای ده سال اعتبار می باشد. که پس از اتمام این مدت، یک فرجه شش ماهه به شما جهت تمدید مالکلیت برند یا علامت تجاری از سوی اداره مالکیت معنوی داده خواهد شد. توجه داشته باشید که اگر در متد زمان مشخص شده اقدام به تمدید مالکیت خود نکنید، ممکن است امتیاز آن از شما سلب شده و به شخصی که به تازگی برند یا علامت تجاری ای شبیه به شما را می خواهد به ثبت برساند، تعبق بگیرد.

چرا برای ثبت برند یا علامت تجاری خود ثبت برند صفا دشت را انتخاب کنیم؟

ثبت برند وزرا سعی داشته تا با داشتن نمایندگی های متعدد در محدوده های مختلف مانند شهریار، اندیشه، ملارد و … امر ثبت برند یا علامت تجاری را برای فعالان اقتصادی آسان نماید. نظر به این که ثبت برند وزرا دیگر خدماتی جهت رفاه حال مشتریان و متقاضان خود جهت ارائه دارد که در ادامه به توضیح بیش تری از آن خواهیم پرداخت.
ثبت برند صفا دشت می تواند جهت اخذ کارت بازرگانی، ثبت تغییرات شرکت، ثبت طرح صنعتی ، رتبه بندی شرکت و ثبت شعبه شرکت ، فعالان اقتصادی و متقاضیان را یاری دهد. و در پیش روی این پروسه به آن ها کمک کند.

مطالب مرتبط: وام طلا،ثبت شرکت در اندیشه و شهریار،نمایندگی ایران رادیاتور در اندیشه و شهریار،نمایندگی بوتان در اندیشه و شهریار

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *