ثبت برند صبا شهر

ثبت برند صبا شهر

آیا شما هم جزو بیزینس من ها و تجار محدوده صبا شهر می باشید که می خواهید به وسیله ثبت برند صبا شهر، برند یا علامت تجاری خود را به ثبت رسانید؟ آیا شما هم می خواهید تصویری ماندگار تر از تجارت یا محصولات خود در ذهن مخاطب و مصرفه کننده داشته باشید؟

ثبت برند یا علامت تجاری امری است که امروزه کلیه بیزینس من ها و تاجر ها ، برای گسترش کسب و کار و تجارت خود انجام می دهند.

ثبت برند صبا شهر نیز یکی از نمایندگی های مجاز موسسه ثبتی حقوقی وزرا در محدوده صبا شهر می باشد. به همین منظور در صورتی که کسب و کار شما در محدوده صبا شهر می باشد ، پیشنهاد می دهیم به ثبت برند صبا شهر مراجعه نمایید.

در صورت بروز هر گونه سوال ، متخصصین و مشاوران ثبت برند صبا شهر در خدمت شما عزیزان می باشند.

برند چیست؟

برند یا علامت تجاری به طور کلی به معنی ظاهر و تصویر ماندگار از تجارت یا خدمات قابل ارائه شما به مشتری یا مصرف کننده می باشد . شما در صورتی که می خواهید برند خود را به ثبت برسانید، می توانید از طریق ثبت برند صبا شهر اقدام نمایید.

ثبت برند در ثبت برند صبا شهر، دارای مراحلی می باشد که باید کلیه موارد را رعایت نمایید تا در حین گذراندن مراحل ثبت برند یا علامت تجاری دچار مشکل نشوید.

به طور معمول از زمان تقدیم اظهار نامه و مدارک خود به اداره مالکیت معنوی، دو تا چهار ماه، زمان خواهد برد تا شما بتوانید برند یا علامت تجاری خود را ثبت نمایید . در صورتی که پرونده شما دچار نقص شده باشد ، این مدت زمان برای شما بیش تر به طول خواهد انجامید.

در مرحله اول برای ثبت برند یا علامت تجاریخ ود باید طرحی را در نظر داشته باشید. توجه کنید که این مرحله از حساست بالایی بر خوردار است و باید در آن دقت لازم را داشته باشید.

کلیه قوانین از سوی اداره مالکیت معنوی مشخص شده است، اما شما می توانید در صورت رفع ابهامات خود با مشاوران ثبت برند صبا شهر مشورت نمایید.

در نظر داشته باشید تا از علامت هلال احمر – نشان ها – آرم های دولت ایران، پرچم رسمی ایران با علامت مخصوص جمهوری اسلام،  پرچم های منتسب به دولت و کشور ایران و هر پرچم منع شده توسط دولت ایران، علامت تجاری موسسات رسمی مانند هلال احمر و صلیب سرخ ، رجاء ، همراه اول و … ، کلمات و یا عباراتی که مربوط به مقامات رسمی ایران باشد از قبیل دولتی و ایران و امثال آن، علائمی که مخل انتظامات عمومی یا منافی عفت باشد، در طراحی برند یا علامت تجاری خود استفاده ننمایید.

هم چنین استفاده از واژه های عامیانه: به عنوان مثال کلمه رایانه و یا کتاب به تنهایی قابل ثبت نیستند زیرا این کلمات واژه هایی عام برای کلیه محصولات با این نام هستند. واژه های توصیف کننده: این کلمات به منظور توصیف محصولات و اجناس به کار می روند، در طراحی ثبت برند یا علامت تجاری ممنوع می باشد.

استفاده از علائم گمراه کننده: مانند ثبت علامت تجاری جهت عرضه انواع شیره خرما و انگور با تصویر زنبور عسل مردود خواهد شد. چرا که موجب تصور اشتباه و گمراهی مصرف کنندگان شده و خریداران ممکن است چنین محصولی را با تصور عسل خریداری نمایند، ممنوع می باشد.

توجه نمایید در طراحی برند یا علامت تجاری، می توانید از رنگ ها ، فرم ها ، اعداد ، حروف و … استفاده نمایید. هم چنین باید در نظر داشته باشید تا هیچ شباهتی با سایر لوگوهای به ثبت رسانده نداشته باشد.

پس از طراحی برند یا علامت تجاری خود شما می توانید به سایت اداره مالکیت معنوی رفته و اظهار نامه و مدارک خود را تقدیم نمایید. در صورتی که پرونده شما مورد قبول واقع شود ، آگهی شما برای مدت یک ماه (سی روز) در روزنامه رسمی به چاپ خواهد رسید.

پس از آن در این مدت باید منتظر باشید تا اگر کسی ادعایی بر آن دارد ، اعتراض خود را مطرح نماید. در صورت عدم مطرح شدن اعتراض ، آگهی شما برای نوبت دوم ف در روزنامه رسمی به چاپ خواهد رسید.

دقت کنید در صورتی که در هنگام آپلود مدارک ، شما با اخطار سایت مواجه شوید، پرونده شما دچار نقص می باشد و مسلما پروسه ثبت برند یا علامت تجاری شما ، به تعویق خواهد افتاد.

پس برای جلو گیری از این مسئله با مشاوران ثبت برند صبا شهر مشورت نمایید.

شماره ثبت رسمی دریافت شده چه مدت اعتبار دارد؟

پس از چاپ آگهی شما در نوبت دوم در روزنامه رسمی، به این معنا می باشد که شما شماره ثبت رسمی برند یا علامت تجاری خود را در یافت نموده اید. شماره ثبت رسمی برند یا علامت تجاری شما، به مدت ده سال دارای اعتبار می باشد.

در صورتی که این مدت گذشت، به شما مدت شش ماهه داده می شود تا جهت تمدید آن اقدامات لازم را انجام دهیدو توجه در صورتی که در مدت تعیین شده جهت تمدید مالکیت شماره ثبت رسمی برند یا علامت تجاری خود اقدام نفرمایید ، امکان دارد که مالکیت آن از شما سلب گردد.

چرا ثبت برند صبا شهر را انتخاب کنیم؟

ثبت برند صبا شهر با داشتن مشاوران و متخصصین ماهر در زمینه ثبت برند ، یکی از شعبات موسسه ثبتی حقوقی وزرا می باشد. در صورتی که می خواهد کسب و کار خود را در ذهن مخاطب ماندگار تر کنید پیشنهاد می دهیم حتما سری به ثبت برند صبا شهر بزنید.

 

,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر.