ثبت برند شهر قدس

ثبت برند شهر قدس

شهر قدس با داشتن انواع کسب و کار ها محل مناسبی برای یکی از نمایندگی های موسسه ثبتی حقوقی وزرا است. به همین منظور ، ثبت برند شهر قدس ، به عنوان یکی از نمایندگی های موسسه ثبتی حقوقی وزرا در حال حاضر مشغول به فعالیت می باشد.

ثبت برند شهر قدس می کوشد تا کلیه عزیزانی که در حال حاضر خدمات یا محصول و کالایی برای ارائه به مشتریان خود دارند، بتوانند تصویری ماندگار تر ایجاد نمایند هم چنین ، در بازار خود را نسبت به سایر رقبا متمایز سازند.

ثبت برند شهر قدس ، با داشتن مشاوران و متخصصین ماهر و کار بلد در زمینه ثبت برند ، می توانند راهنمای خوبی برای شما در این زمینه باشند .

برند و پیدایش آن

ریشه اصلی کلمه مارک مربوط به زمانی می باشد که چوپان علامت هایی را بر روی گوسفندان خود می گذاشتند. تا بدین صورت آن ها را از سایر اموال چوپان ها جدا می کردند. این کار به وسیله آهن گرم شده بر بدن گوسفندان انجام می پذیرفت. در واقع پوست گوسفندان بر اثر انجام این کار می سوخت.

اصطلاح “مارک (brandr)” ، یا سوزاندن ، برند شد. وقتی این عمل گسترده شد ، یک راننده به نام ساموئل ماوریک تشخیص داد که دیگر نیازی به قرار دادن مارک بر روی گوسفندان او نیست زیرا همه افراد دیگر چنین می کردند. بنابراین ، اصطلاح “maverick” وارد واژگان شد.

برند یا علامت تجاری در ثبت برند شهر قدس چگونه به ثبت می رسد؟

برند یا علامت تجاری در اولین قدم نیاز به طراحی دار. بدین صورت که باید شما به عنوان یک تاجر یا یک بیزینس من ، برند یا علامت تجاری خود را در قالب یک طرح به اداره مالکیت معنوی ارائه دهید.

در این مرحله توجه کنید تا در صورت استعلام ، شباهت یا مغایرت با موازین اسلامی و دیگر برند ها نداشته باشد.

برند یا علامت تجاری باید تحت شرایطی مشخص طراحی گردد. در ادامه این شرایط را برای شما باز گو خواهیم نمود .

استفاده از علامت هلال احمر یا نشان ها یا آرم های دولت ایران، پرچم رسمی ایران با علامت مخصوص جمهوری اسلام، پرچم های منتسب به دولت و کشور ایران و هر پرچم منع شده توسط دولت ایران، علامت تجاری موسسات رسمی مانند هلال احمر و صلیب سرخ ، رجاء ، همراه اول و … ، کلمات و یا عباراتی که مربوط به مقامات رسمی ایران باشد از قبیل دولتی و ایران و امثال آن، علائمی که مخل انتظامات عمومی یا منافی عفت باشد، در طراحی برند یا علامت تجاری ممنوع می باشد.

یا باید دقت نمایید تا از علائم خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه مانند کلمات و تصاویر نقض کننده موازین ، هنجار های اخلاقی ، عرفی و مذهبی جامعه غیر قابل ثبت است، استفاده ننمایید.

از دیگر مواردی که باید در مرحله طراحی برند یا علامت تجاری خود مد نظر داشته باشید ، استفاده نکردن از واژه های عامیانه: به عنوان مثال کلمه رایانه و یا کتاب به تنهایی قابل ثبت نیستند زیرا این کلمات واژه هایی عام برای کلیه محصولات با این نام هستند. واژه های توصیف کننده: این کلمات به منظور توصیف محصولات و اجناس به کار می روند، در طراحی ثبت برند یا علامت تجاری می باشد.

موارد نام برده شده فقط یک تعداد از قوانین طراحی برند یا علامت تجاری می باشد که در زمان مناسب آن ، باید به طور کامل رعایت شود .

شما پس از طراحی برند یا علامت تجاری خود باید ، مدارک مورد نیاز اداره مالکیت معنوی را نیز به همراه اظهار نامه خود تقدیم این اداره نمایید .

مشاوران ثبت برند شهر قدس هستند تا شما را در این مسیر پر پیچ و خم یاری نمایند .

مدارک مورد نیاز جهت به ثبت رساندن برند در ثبت برند شهر قدس

مدارک اشخاص حقیقی جهت ثبت برند

  1. کپی برابر اصل شناسنامه
  2. کپی برابر اصل کارت ملی
  3. کپی برابر اصل کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
  4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، پروانه ساخت ، جواز کسب یا کارت بازرگانی و …

مدارک افراد حقوقی جهت ثبت برند

  1. کپی برابر اصل شناسنامه
  2. کپی برابر اصل کارت ملی
  3. کپی روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییراتی که در شرکت صورت گرفته است ، نباید بیش تر از دو سال گذشته باشد)
  4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، پروانه ساخت ، جواز کسب یا کارت بازرگانی و …
  5. کارت بازرگانی در صورتی که از حروف لاتین در برند یا علامت تجاری استفاده شده باشد.

شما در صورت نیاز می توانید برند یا علامت تجاری خود را به نام چند نفر بگیرید. در این زمان شما باید در صد هر شخص را به صورت جداگانه مشخص نمایید.

دیگر خدمات ثبت برند شهر قدس و موسسه ثبتی حقوقی وزرا

همان طور که پیش تر گفته شد، ثبت برند شهر قدس یکی از نمایندگی های مجاز موسسه ثبتی حقوقی وزرا می باشد. نظر به این که ثبت برند شهر قدس ، با داشتن تیمی متخصص در امر ثبت برند ، نیز می تواند در سایر موارد ثبتی و حقوقی مانند : ثبت شرکت ، ثبت تغییرات ، اخذ کارت بازرگانی و رتبه بندی برای شما عزیزان دارد.

در صورتی که می خواهید ثبت برند یا علامت تجاری خود را بدون درد سر و بدون نقص پرونده یا اعلام اخطار سایت ، پشت سر بگذارید ، پیشنهاد می دهیم حتما قبل از شروع ، با مشاوران ثبت برند شهر قدس مشورت های لازم را انجام دهید.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر.