فهرست مطالب :

ثبت برند شهریار

ثبت برند شهریار از جمله نمایندگی های مجاز ثبت برند وزرا می باشد. ثبت برند با داشتن نمایندگی های متعدد در سطح شهر همیشه سعی داشته است تا کمک حال فعالان اقتصادی جهت به ثبت رساندن برند یا علامت تجاری باشد.

ابتدا باید در نظر داشته باشید که برای ثبت برند یا علامت تجاری خود، نام یا طرحی انتخاب کنید.

در این مرحله باید دقت کافی را داشته باشید تا طرح یا نام انتخاب شده شما ، هیچ شباهتی به دیگر برند ها و علائم تجاری نداشته باشد.

زیرا در مرحله استعلام به مشکل بر خورده و ممکن است که پرونده شما رد شود. شما می توانید با مراجعه به ثبت برند شهریار با استفاده از تجربه و مهارت مشاورین این مرکز، برند یا علامت تجاری خود را بدون درد سر به ثبت برسانید.

ثبت برند یا علامت تجاری برای کسانی می باشد که مشغول به تولید ، خرید ، فروش ، تجارت و … می باشند. شماره ثبت برند می تواند به نام شخص حقوقی یا حقیقی باشد.

در صورتی که قصد دارید برند یا علامت تجاری خود را به ثبت برسانید ، ما به شما ثبت برند شهریار را توصیه می نماییم.

ثبت برند یا علامت تجاری در ثبت برند شهریار چگونه انجام می شود؟

ثبت برند مانند دیگر امور ثبتی مراحل خود را داد. به طور مثال اگر در طراحی برند یا علامت تجاری خود از علائم غیر مجاز استفاده نمایید ،  بی شک پرونده و در خواست شما رد خواهد شد. هم چنین نباید شباهتی به دیگر برند ها و علائم تجاری موجود در بازار داشته باشد.

اگر در طراحی برند یا علامت تجاری خود از اعداد یا حروف انگلیسی یا فینگلیش استفاده می کنید، باید کپی برابر اصل کارت بازرگانی خود را نیز با باقی مدارک خود به اداره مالکیت معنوی تقدیم نمایید.

اداره مالکیت معنوی مسئول به ثبت رساندن برند یا علامت تجاری شما می باشد. این اداره تنها یک شعبه در تهران دارد. پس با این حساب کارشناسان این اداره محدود می باشد.

شما پس از ثبت مدارک و تقدیم اظهار نامه، در نوبت انتظار خواهید ماند که این مدت بستگی به این دارد که چند نفر زود تر از شما به تقدیم اظهار نامه پر داخته اند.

شما برای ثبت برند یا علامت تجاری خود ، پس از این که طرحی برای خود انتخاب کردید، باید به سایت اداره مالیکت معنوی رفته و مدارک مورد نیاز را تقدیم نمایید. توجه داشته باشید که مدارک را کامل و بدون نقص به سایت ارائه دهید تا با خطای سایت مواجه نشوید یا پرونده شما به علت نقص رد نشود.

شما می توانید این مراحل را با کمک مشاورین زبده ثبت برند شهریار انجام دهید. تا با مشکلی مواجه نشوید.

پس از تایید مدارک آگهی شما با اعتباری یک ماهه در روزنامه رسمی چاپ خواهد شد. چاپ آگهی در نوبت اول و با اعتباری سی روزه به این جهت می باشد که اگر اعتراضی داشت یا شباهتی با دیگر برند ها و علائم تجاری داشت، آن را به اداره مالکیت معنوی ابراز دارد.

در صورتی که در مدت زمان یک ماه کسی ادعایی نداشت ، آگهی شما برای نوبت دوم به چاپ می رسد.

چاپ آگهی در نوبت دوم به منزله به ثبت رسیدن برند یا علامت تجاری شما می باشد. تبریک می گوییم اکنون به برند یا علامت تجاری شما ماره ثبت رسمی تعلق گرفته است.

لازم به ذکر می باشد که بدانید این شماره ثبت اعتباری ده ساله دارد که پس از گذشت این زمان، به شما یک فرجه شش ماهه جهت تمدید مالکیت برند یا علامت تجاری داده خواهد شد.

در صورتی که در این مدت زمان شش ماهه جهت تمدید اعتبار آن اقدام نفرمایید ، حق امتیاز برند یا علامت تجاری از شما سلب می گردد.

شما می توانید با مراجعه به ثبت برند شهریار تمامی این مراحل را با خیالی آسوده طی نمایید.

جالب است بدانید که برند یا علامت تجاری می تواند متعلق به چند نفر نیز باشد. اما باید سهم هر کسی به صورت درصدی مشخص گردد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند یا علامت تجاری

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند یا علامت تجاری به افراد حقیقی یا حقوقی تعلق می گیرد.

مدارک مورد نیاز ثبت برند یا علامت تجاری برای افراد حقیقی

  1. کپی برابر اصل شناسنامه
  2. کپی برابر اصل کارت ملی
  3. کپی برابر اصل کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
  4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، 7رواننه ساخت ، جوای کسب یا کارت بازرگانی و …

مدارک مورد نیاز برای افراد حقوقی

  1. کپی برابر اصل شناسنامه
  2. کپی برابر اصل کارت ملی
  3. کپی روزانمه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییراتی که در شرکت صورت گرفته است ، نباید بیش تر از دو سال گذشته باشد)
  4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، 7رواننه ساخت ، جوای کسب یا کارت بازرگانی و …
  5. کارت بازرگانی در صورتی که از حروف لاتین در برند یا علامت تجاری استفاده شده باشد.

نکته: در صورتی که در برند یا علامت تجاری شما از حروف لاتین استفاده نشده باشد نیازی به ارائه کارت بازرگانی نمی باشد.

چرا ثبت برند شهریار را انتخاب کنیم؟

ثبت برند شهریار، یکی از نمایندگی های ثبت برند وزرا می باشد. این نمایندگی جهت رفاه حال فعالان اقتصادی در شهریار دائر می باشد.

ثبت برند وزرا علاوه بر امور ثبتی برند ها و علامت های تجاری خدمات دیگر مانند ثبت شرکت ، ثبت تغیرات ، رتبه بندی ، اخذ کارت بازرگانی و ثبت طرح صنعتی نیز آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

ثبت برند وزرا با داشتن متخصصین و مشاورین حقوقی ماهر در این امور ، آماده است تا مسیر را برای شما هموار تر سازد .

مطالب مرتبط: وام طلا،ثبت شرکت در اندیشه و شهریار،نمایندگی ایران رادیاتور در اندیشه و شهریار،نمایندگی بوتان در اندیشه و شهریار

 

 

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *