فهرست مطالب :

ثبت برند و علامت تجاری در آدران

برای ثبت برند و علامت تجاری در آدران می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان ثبت شرکت و ثبت برند وزرا استفاده کنید. برای مشاوره دیگر خدمات ثبتی شامل ثبت شرکت آشنایی با مراحل ثبت برند و استعلام ثبت علامت تجاری هزینه‌های ثبت شرکت و برند، اخذ کارت بازرگانی و … می‌توانید با شماره تماس ۰۲۱۶۵۲۲۹۳۱۹ بگیرید

ثبت برند و علامت تجاری یکی از اقداماتی است که می‌بایست قبل از ثبت شرکت صورت بگیرد و علامت تجاری به نشانی گفته می‌شود که می‌تواند کالاهای تولید شده و یا خدمات ارائه شده به وسیله یک شخص یا یک بنگاه را از کالاها یا خدمات سایر بنگاه‌ ها با اشخاص متمایز نماید.

علامت تجاری یا همان برند چیست؟

علامتی است که کسب و کار بر اساس آن عمل می‌کند و شامل لوگو و طرح‌هایی می‌شود که شما روی کالای تولیدی خود استفاده می‌کنید. بدون ثبت علامت تجاری، شما شانس دفاع قانونی و حق استفاده اختصاصی آن را از خود می‌گیرید و رقبا و کسانی که در زمینه کاری شما فعالیت دارند، می‌توانند بدون پرداخت هزینه از علامت تجاری شما که ممکن است سالیان زیادی برای برندینگ و رونق آن زحمت کشیده‌اید، استفاده کنند. در صورت ثبت برند طبق قانون «ثبت اختراع، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری» مصوب سال ۱۳۸۶ و «آئین‌نامه اجرایی قانون ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری» سال ۱۳۸۷ هر گونه استفاده از علامت تجاری شما توسط قانون مورد پیگیری قرار گرفته و می‌توانید از حقوق مادی و معنوی علامت تجاری خود دفاع کنید.

مزایای ثبت علامت تجاری و برند در آدران چیست؟

از جمله مزایای ثبت نام تجاری در آدران در مرحله اول ایجاد تمایز بین محصولات ما و محصولات شرکت و تولید کننده های دیگر می باشد. مشتریان از کجا بدانند که کدام محصول برای ماست و از ما خرید کنند. نکته دیگری که حائز اهمیت است، بحث های دریافت تسهیلات بانکی است به طوری که شما برای دریافت وام جهت توسعه کسب و کار خود به نام تجاری نیازمندید.

یکی دیگر از مزایای ثبت برند در آدران ایجاد ارزش افزوده سهام برای سهام داران و در نهایت افزایش درآمد شرکت است. یکی دیگر از مواردی که شما به داشتن یک برند نیازمند خواهید شد در زمان دریافت نمایندگی است. چرا که جزء ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی داشتن نام تجاری است.ثبت برند در آدران می تواند برای شرکت ها وجهه و شهرت ایجاد کند و ابزار مناسبی جهت بازاریابی باشد. که این مورد خود ابعاد گسترده و وسیعی دارد چرا که در بازار پر رقابت امروز این برند ها هستند که حرف اول را می زنند.

مراحل  ثبت برند در گلگون

شما باید در ابتدای شروع پروسه ثبت برند یا علامت تجاری خود، مورد تایید قرار بگیرید. که این تاییدیه با چاپ علامت تجاری یا برند شما در روزنامه رسمی صورت می پذیرد. پس از چاپ آگهی، به مدت سی روز (یک ماه) به ان زمان تعلق می گیرد تا در صورتی کسی ادعایی یا شباهتی روی برند یا علامت تجاری شما داشت، اعتراض خود را ابلاغ نماید.

حال اگر پس از گذشت یک ماه در صورتی که اعتراضی صورت نپذیرفت ، نوبت به چاپ دوم آگهی شما خواهد رسید. چاپ نوبت دوم آگهی در روزنامه رسمی به این معنی می باشد که شما دارای شماره ثبت علامت تجاری هستید و علامت تجاری یا برند شما به ثبت رسیده است.

لازم به ذکر است که در صورتی که مدارک شما ناقص باشد، پرونده شما رد شده و قابلیت پیگیری ندارد. پس در تکمیل مدارک خود توجه لازم را داشته باشید تا کم تر کار شما به تعویق افتاده و هر چه زود تر بتوانید علامت تجاری خود را به ثبت رسانید.

سخنی کوتاه در باره موسسه ثبتی و حقوقی وزرا

موسسه ثبتی و حقوقی وزرا، با ایجاد شعبات مختلف در کلیه تهران (ثبت برند ملارد) توانسته تا به امروز با کمک مشاورین حقوقی و ثبتی، کلیه اوامر ارباب رجوعان را بر طرف سازد.

این موسسه علاوه بر کار های ثبت شرکت، نیز به امور دیگری مانند ثبت برند در آدران، شهریار، اندیشه و تمام مناطق تهران، ثبت طرح صنعتی، اخذ کارت بازرگانی، رتبه بندی شرکت و ثبت شعبه شرکت برای مراجعین می پردازد.

به طور مثال رتبه بندی شرکت و اخذ گرید مقیاسی تاثیر به سزایی برای تعیین صلاحیت شرکت ها در انجام امور پروژه ها و مناقصات بر اساس سوابق کاری اعضا و توان فنی اعضای شرکت دارد. شما برای کسب اطلاعات بیش تر می توانید با تماس یا مراجعه به این موسسه از مشاوره لازم بر خوردار شوید.

در آخر شما می توانید با ارتباط با گارشناسان ما در کتر از ۲ هفته ای کاری اقدام به ثبت برند در منطقه آدران کنید ، شرکت وزرا شما را تا لحظه گرفتن برند مورد نظر همراهی می کند

مدارک مورد نایز برای ثبت برند در آدران

مدارک لازم جهت ثبت برند عبارتند از:

شخص حقیقی:

 • کپی شناسنامه
 • کارت ملی
 • کپی کارت بازرگانی
 • کپی مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)

شخص حقوقی:

 • کپی شناسنامه
 • کارت ملی
 • کپی روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت(از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)
 • کپی مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
ثبت برند در آدران در کمتر از 1 هفته
ثبت برند در آدران در کمتر از 1 هفته

نکات قابل توجه برای ثبت برند در آدران

برای ثبت علامت مورد نظر انتخاب نام و عنوان مناسب ، گامی موثر در جهت ثبت علامتی مطمئن و فاقد ایراد می باشد.

در زیر نکات اساسی را که به شما در انتخاب نام و عنوان مناسب علامت یاری می رساند اعلام می داریم:

 1. اسامی و علائم مشهور و شناخته شده غیر قابل ثبت هستند.
 2. اسامی غیر معقول، غیر اسلامی و مخالف با موازین اخلاقی و شئونات اسلامی قابلیت ثبت ندارند.
 3. صفت ها و اسم هایی که بیان گر توصیف می باشند و یا عام هستند به تنهایی قابل ثبت نیستند.
 4. استفاده از نام های چند سیلابی و ترکیبی از شانس بالایی برای ثبت بر خوردارند. ( در صورت نبودن عین نام در طبقه کالای درخواستی )
 5. در صورت عدم ثبت علامت در طبقات مورد درخواست، علامت می تواند یک کلمه و یا ترکیبی از کلمات و اعداد و سمبل، طرح ، رنگ ، شکل و … باشد.
 6. اسامی خاص و ساختگی شانس بسیار بالایی برای ثبت دارند.
 7. شباهت نزدیک به ۵۰ درصد با نام های تجاری دیگر امکان ثبت علامت را بسیار ضعیف می کند.
 8. در طبقاتی مانند لوازم خانگی، مواد غذایی و نوشیدنی ها به دلیل ثبت علائم بسیار، انتخاب اسم بسیار مشکل بوده و محدودیت ایجاد می کند. لذا در انتخاب عنوان یا نام علامت در این نوع از طبقات باید نهایت دقت را جهت انتخاب نام های هوشمندانه و خاص به کار برد.
 9. ثبت علامت به صورت حقوقی ( ایرانی و غیر ایرانی ) و حقیقی ( ایرانی و غیر ایرانی ) قابل انجام بوده، لذا می توان عنوان شرکت را جهت ثبت علامت به کار برد و یا از نام خانوادگی در کنار نامی دیگر جهت ثبت علامت مورد نظر استفاده کرد.
 10. عنوان یا نام علامت می تواند فارسی ، لاتین و یا ترکیبی از کلمات و حروف فارسی و لاتین باشد.
 11. اعداد چه به صورت فارسی و چه به صورت لاتین به تنهایی به هیچ وجه امکان ثبت ندارند.

ثبت برند و علامت تجاری در آدران

برای ثبت برند و علامت تجاری در آدران می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان ثبت شرکت و ثبت برند وزرا استفاده کنید. برای مشاوره دیگر خدمات ثبتی شامل ثبت شرکت آشنایی با مراحل ثبت برند و استعلام ثبت علامت تجاری هزینه‌های ثبت شرکت و برند، اخذ کارت بازرگانی و … می‌توانید با شماره تماس ۰۲۱۶۵۲۲۹۳۱۹ بگیرید

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *