ثبت برند جاده مخصوص

ثبت برند جاده مخصوص

همه ما می دانیم که جاده مخصوص، حد فاصل تهران تا کرج است که کارخانجات و تولیدی های متنوعی در این محدوده مشغول به فعالیت هستند. به همین منظور موسسه ثبتی حقوقی وزرا، یکی از نمایندگی های خود را تحت عنوان ثبت برند جاده مخصوص بنا نموده تا فعالان اقتصادی و بیزینس من ها بتوانند برند یا علامت تجاری خود را به ثبت رسانند.

ثبت برند جاده مخصوص با داشتن کارشناسان و مشاوران زبده در زمینه ثبت برند، می تواند راهنمای خوبی برای شما در این مسیر باشد.

مراحل ثبت برند یا علامت تجاری در ثبت برند جاده مخصوص

ثبت برند جاده مخصوص که یکی از نمایندگی های موسسه ثبتی حقوقی وزرا است، با همراهی شما در مسیر ثبت برند یا علامت تجاری، سعی دارد تا این مسیر را برای شما هموار نماید. به همین خاطر در این بخش می خواهیم نکاتی که باید در ثبت برند یا علامت تجاری را رعایت نمایید، به شما یاد آور شویم.

یکی از مهم ترین مراحلی که باید در ثبت برند یا علامت تجاری در نظر داشته باشید، طراحی برند یا علامت تجاری است. شما باید در طراحی برند یا علامت تجاری خود نکاتی را مد نظر داشته باشید تا با رد پرونده یا عدم قبولی پرونده و طرح برند خود مواجه نشوید.

مواردی که در ادامه می خوانید جزو مواردی است که باید در طراحی برند یا علامت تجاری خود رعایت نمایید.

استفاده از علامت هلال احمر – نشان ها – آرم های دولت ایران، پرچم رسمی ایران با علامت مخصوص جمهوری اسلام،  پرچم های منتسب به دولت و کشور ایران و هر پرچم منع شده توسط دولت ایران، علامت تجاری موسسات رسمی مانند هلال احمر و صلیب سرخ ، رجاء ، همراه اول و … ، کلمات و یا عباراتی که مربوط به مقامات رسمی ایران باشد از قبیل دولتی و ایران و امثال آن، علائمی که مخل انتظامات عمومی یا منافی عفت باشد، در طراحی برند یا علامت تجاری ممنوع می باشد.

استفاده از واژه های عامیانه: به عنوان مثال کلمه رایانه و یا کتاب به تنهایی قابل ثبت نیستند زیرا این کلمات واژه هایی عام برای کلیه محصولات با این نام هستند. واژه های توصیف کننده: این کلمات به منظور توصیف محصولات و اجناس به کار می روند، باید رعایت شود.

عدم استفاده از علائم گمراه کننده: مانند ثبت علامت تجاری جهت عرضه انواع شیره خرما و انگور با تصویر زنبور عسل مردود خواهد شد. چرا که موجب تصور اشتباه و گمراهی مصرف کنندگان شده و خریداران ممکن است چنین محصولی را با تصور عسل خریداری نمایند.

عدم استفاده از علائم خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه: به طور کلی کلمات و تصاویر نقض کننده موازین ، هنجار های اخلاقی ، عرفی و مذهبی جامعه غیر قابل ثبت است.

در نظرداشته باشید که در مرحله طراحی برند یا علامت تجاری خود از پرچم، نشان های سلطنتی، علائم رسمی دولتی و نشان کشور و سازمان های بین المللی که نمونه آن ها به دفتر بین المللی سازمان جهانی مالکیت معنوی اعلام شده به طور معمول قابل ثبت نیستند مگر این که مجوز مراجع صلاحیت دار بین المللی داشته باشند، استفاده ننمایید.

شما این امکان را دارید از فرم ، رنگ ، حروف ، اعداد و … استفاده نمایید. در صورت عدم رعایت موارد نام برده ، طراحی برند یا علامت تجاری شما رد شده و پروسه ثبت برند یا علامت تجاری شما طولانی تر خواهد شد .

شما پس از رعایت موارد فوق، باید اظهار نامه و دیگر مدارکی که در ادامه نام خواهیم برد را به اداره مالکیت معنوی تقدیم نمایید.

در نظر داشته باشید که اگر مدارک یا طراحی برند شما از سوی اداره مالکیت معنوی تایید نگردد، پروسه ثبت برند شما به تعویق خواهد افتاد. در صورتی که پرونده شما رد نشود و کاملا مورد تایید باشد، مدت زمان ده الی چهار ماه زمان خواهد برد تا شما شماره ثبت رسمی برند یا علامت تجاری خود را در یافت نمایید.

شما برای رعایت کلیه مراحل و سرعت بخشیدن به مدت زمان ذکر شده می توانید با مشاوران ثبت برند جاده مخصوص در تماس باشید.

مدارک مورد نیاز جهت به ثبت رساندن برند در ثبت برند جاده مخصوص

مدارک اشخاص حقیقی جهت ثبت برند

  1. کپی برابر اصل شناسنامه
  2. کپی برابر اصل کارت ملی
  3. کپی برابر اصل کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
  4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، پروانه ساخت ، جواز کسب یا کارت بازرگانی و …

مدارک افراد حقوقی جهت ثبت برند

  1. کپی برابر اصل شناسنامه
  2. کپی برابر اصل کارت ملی
  3. کپی روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییراتی که در شرکت صورت گرفته است ، نباید بیش تر از دو سال گذشته باشد)
  4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، پروانه ساخت ، جواز کسب یا کارت بازرگانی و …
  5. کارت بازرگانی در صورتی که از حروف لاتین در برند یا علامت تجاری استفاده شده باشد.

آیا می دانستید شما در ثبت برند جاده مخصوص می توانید برند یا علامت تجاری خود را به نام چند نفر به ثبت رسانید؟؟ اما باید در نظر داشته باشید که سهم هر شخص به صورت در صدی مشخص گردد.

چرا ثبت برند جاده مخصوص را انتخاب کنیم؟

ثبت برند جاده مخصوص همان طور که پیش تر گفته شد یکی از نمایندگی های موسسه ثبتی حقوقی وزرا است. این نمایندگی با داشتن کادری مجرب در زمینه ثبت برند و کلیه امور حقوقی – شرکتی با داشتن بیش از یک دهه تجربه، می تواند راهنما و هم مسیر خوبی برای شما در ثبت برند یا علامت تجاری باشد .

در ابتدا شاید به نظر ساده باشد، اما عدم پذیرش پرونده و مدارک، می تواند ثبت برند شما را برای مدت ها به تاخیر بی اندازد.

,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر.