ثبت برند اندیشه

ثبت برند اندیشه

ثبت برند اندیشه

آیا شما هم می خواهید در ذهن مخاطب شناخته شده تر باشید؟ آیا می خواهید به بیزینس یا تجارت خود رونق بیش تری ببخشید؟ ما به شما ثبت برند اندیشه را معرفی می کنیم. شما اگر جزو فعالان اقتصادی یا تجار هستید که می خواهید برند یا علامت تجاری خود را ثبت نمایید ، می توانید با مراجعه به ثبت برند اندیشه ، این کار را به سهولت انجام دهید.

ما می خواهیم در این مقاله شما را با پروسه ثبت برند یا علامت تجاری در ثبت برند اندیشه آشنا سازیم.

مراحل ثبت برند اندیشه

در مرحله اول شما نیاز دارید که برند یا علامت تجاری خود را طراحی نمایید باید توجه کنید که از علائم تجاری ممنوع در آن استفاده ننمایید . علائم تجاری ممنوع عبارتند از : علامت هلال احمر – نشان ها – آرم های دولت ایران، پرچم رسمی ایران با علامت مخصوص جمهوری اسلام،  پرچم های منتسب به دولت و کشور ایران و هر پرچم منع شده توسط دولت ایران، علامت تجاری موسسات رسمی مانند هلال احمر و صلیب سرخ ، رجاء ، همراه اول و … ، کلمات و یا عباراتی که مربوط به مقامات رسمی ایران باشد از قبیل دولتی و ایران و امثال آن، علائمی که مخل انتظامات عمومی یا منافی عفت باشد.

واژه های عامیانه: به عنوان مثال کلمه رایانه و یا کتاب به تنهایی قابل ثبت نیستند زیرا این کلمات واژه هایی عام برای کلیه محصولات با این نام هستند. واژه های توصیف کننده: این کلمات به منظور توصیف محصولات و اجناس به کار می روند.

علائم گمراه کننده: مانند ثبت علامت تجاری جهت عرضه انواع شیره خرما و انگور با تصویر زنبور عسل مردود خواهد شد. چرا که موجب تصور اشتباه و گمراهی مصرف کنندگان شده و خریداران ممکن است چنین محصولی را با تصور عسل خریداری نمایند.

علائم خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه: به طور کلی کلمات و تصاویر نقض کننده موازین ، هنجار های اخلاقی ، عرفی و مذهبی جامعه غیر قابل ثبت است.

پرچم، نشان های سلطنتی، علائم رسمی دولتی و نشان کشور و سازمان های بین المللی که نمونه آن ها به دفتر بین المللی سازمان جهانی مالکیت معنوی اعلام شده به طور معمول قابل ثبت نیستند مگر این که مجوز مراجع صلاحیت دار بین المللی داشته باشند.

شما می توانید از فرم ، رنگ ، حروف ، اعداد و … استفاده نمایید. در صورت عدم رعایت موارد نام برده ، طراحی برند یا علامت تجاری شما رد شده و پروسه ثبت برند یا علامت تجاری شما طولانی تر خواهد شد .

پس از طراحی برند یا علامت تجاری، باید مدارک و اظهار نامه خود را به اداره مالکیت معنوی تقئیم نمایید. در نظر داشته باشید که در صورت نقص پرونده شما با اخطار سایت مواجه شده و پرونده شما رد خواهد شد .

مشاورین ثبت برند اندیشه می توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند. پس در صورتی که قصد دارید برند یا علامت تجاری خود را به ثبت رسانید ، می توانید به ثبت برند اندیشه مراجعه کرده و از مشاورین ثبت برند اندیشه مشاوره گیرید.

مدارک مورد نیاز جهت به ثبت رساندن برند یا علامت تجاری برای افراد حقیقی یا حقوقی

مدارک اشخاص حقیقی

  1. کپی برابر اصل شناسنامه
  2. کپی برابر اصل کارت ملی
  3. کپی برابر اصل کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
  4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، پروانه ساخت ، جواز کسب یا کارت بازرگانی و …

مدارک افراد حقوقی

  1. کپی برابر اصل شناسنامه
  2. کپی برابر اصل کارت ملی
  3. کپی روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییراتی که در شرکت صورت گرفته است ، نباید بیش تر از دو سال گذشته باشد)
  4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، پروانه ساخت ، جواز کسب یا کارت بازرگانی و …
  5. کارت بازرگانی در صورتی که از حروف لاتین در برند یا علامت تجاری استفاده شده باشد.

پس از به ثبت رساندن برند یا علامت تجاری ، شماره ثبت رسمی چه مدت اعتبار خواهد داشت؟

پس از استعلامات گرفته شده، برند یا علامت تجاری شما در روزنامه رسمی به مدت اعتبار یک ماه چاپ خواهد شد. در این مدت اگر کسی اعتراض یا ادعای مالکیت داشته باشد، به آن رسیدگی خواهد شد. در صورتی که اعتراض یا ادعای مالکتی از سوی شخصی صورت نگرفت، برند یا علامت تجاری شما برای بار دوم در روزنامه رسمی به چاپ خواهد رسید.

چاپ دوم آگهی شما به این منظور است که برند یا علامت تجاری شما به ثبت رسیده و حالا شما مالک آن هستید.

شماره ثبت رسمی آن به نام شما است و مدت اعتبار آن ده سال می باشد . پس از گذشتن ده سال از سوی اداره مالکیت معنوی ، مدت زمانی شش ماهه داده خواهد شد تا جهت تمدید مالکیت آن اقدام نمایید .

در صورتی که در این شش ماه جهت تمدید آن اقدام نفرمایید ، مالکیت آن از شما سلب گردید و چه بسا به شخص دیگری واگذار گردد.

ما به شما پیشنهاد می دهیم که حتما در این زمینه از راهنمایی های مشاوران ثبت برند اندیشه استفاده نمایید تا پروسه ثبت برند یا علامت تجاری شما بدون درد سر و دغدغه طی شود .

در نظر داشته باشید در صورتی که مشکل رد پرونده در طی این مراحل پیش آید ، ممکن است زمان بندی ها بهم ریخته و زمان بیش تری را جهت به ثبت رساندن برند یا علامت تجاری خود طی نمایید. که این امر مسلما شما را به زحمت بیش تری خواهد انداخت.

شما می توانید برای ثبت برند از موسسه ثبت حقوقی وزرا کمک بگیرید .

,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر.