فهرست مطالب :

اخذ کارت بازرگانی در گلستان

هر شخصی که که جزو اشخاص حقوقی و یا حقیقی جامعه باشد ، می تواند جهت اخذ کارت بازرگانی در گلستان اقدام نماید . پس در صورتی که جزو اشخاص حقیقی و یا حقوقی هستید که می خواهید در زمینه واردات و صادرات کالا فعالیت داشته باشید ، باید ابتدا کارت بازرگانی خود را در یافت نمایید .

اخذ کارت بازرگانی در گلستان ، با کمک و همراهی مشاوران و متخصصین این نمایندگی موسسه ثبتی حقوقی وزرا ، می تواند کاری بسیار آسان باشد . البته نا گفته نماند که شما نیز باید اطلاعاتی در این زمینه کسب نمایید . پس با ما همراه باشید تا مسیر پیش روی شما را هموار سازیم .

اخذ کارت بازرگانی در گلستان ، به عنوان یک امر ضروری برای شخص تاجر و بازرگان به شمار می آید که جهت گسترش کسب و کار و فعالیت تجاری خود ، به شمار می آید .

آیا می دانید اخذ کارت بازرگانی در گلستان چه محدودیت هایی دارد ؟ آیا با نواع کارت های بازرگانی که از سوی اخذ کارت بازرگانی در گلستان صادر می گردد ، آشنا هستید ؟ آیا می دانید برای اخذ کارت بازرگانی در گلستان نیاز به چه مدارکی دارید ؟

شما می توانید با مراجعه به کلیه نمایندگی های مجاز موسسه ثبتی حقوقی وزرا ، به جواب تمام سوالات خود برسید .

کارت بازرگانی چیست و در واردات و صادرات کالا چه نقشی دارد ؟

کارت بازرگانی به عنوان یک مجوز برای واردات و صادرات کالا به حساب می آید که از سوی اتاق بازرگانی برای افراد متقاضی صادر می گردد . فردی که در خواست کارت بازرگانی دارد ، باید ابتدا فرم های مربوط به تجارت خود را پر نماید سپس از طریق اخذ کارت بازرگانی در گلستان اقدام نموده و در خواست کارت بازرگانیخ ود را به ثبت رساند .

کارت های بازرگانی ، بسته به نوع مجوز هایی که برای شخص بازرگان و یا تاجر صادر می نمایند ، انواع مختلفی دارند که در ادامه ما به توضیح آن ها خواهیم پر داخت .

شما نیز می توانید جهت کسب اطلاعات بیش تر با نمایندگی های مجاز موسسه ثبتی حقوقی وزرا تماس حاصل نمایید .

کارت بازرگانی به مانند یک مجوز جهت صادرات و واردات کالا ها و محصولات مجاز به شمار می آید که با دریافت آن ، شما به عنوان یک تاجر در جامعه شناخته خواهید شد .

از کارت بازرگانی به غیر از واردات و صادرات کالا ، می توان چه استفاده های دیگری نمود ؟

 1. صدور ویزای تجاری
 2. عضویت در اتاق بازرگانی
 3. ارتباط با تجار خارجی
 4. واردات از مناطق آزاد
 5. مبادرت به امر صادرات و واردات کالا به صورت تجاری
 6. صدور گواهی مبدا
 7. صادرات کلیه کالا های مجاز بازرگانی
 8. مبادله اطلاعات تجاری در سطح جهان
 9. شرکت در نمایشگاه های ملی و بین المللی داخلی و خارجی
 10. مبادرت به حق العمل کاری در گمرک
 11. ثبت سفارش و ترخیص کالا

شما می توانید در این زمینه با مشاوران اخذ کارت بازرگانی در گلستان ، مشورت نمایید .

انواع کارت های بازرگانی که از سوی اتاق بازرگانی صادر می شود :

پیش تر گفتیم که کارت های بازرگانی انواع مختلفی دارد که بستگی به زمینه فعالیت تجاری یک تاجر ، به همراه خود محدودیت هایی دارد . هم چنین شما باید بسته به نوع فعالیت تجاری خود ، متناسب ترین کارت بازرگانی را برای خود و کسب و کار خود انتخاب نمایید .

انواع کارت های بازرگانی :

 1. کارت بازرگانی تجاری :

یکی از چند کارت بازرگانی  ، کارت بازرگانی تجاری می باشد که تاجر با داشتن آن می تواند در زمینه فعالیت تجاری خود ، وادرات و صادرات کالا را انجام دهد . ضمن این که کارت بازرگانی تجاری ، برای کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی از سوی اتاق بازرگانی صادر می گردد .

شما می تواند جهت اخذ کارت بازرگانی در گلستان اقدامات لازمه را انجام دهید .

 1. کارت بازرگانی خدماتی :

یکی از انواع کارت های بازرگانی که صرفا برای اشخاص حقوقی صادر می گردد ، کارت بازرگانی خدماتی می باشد . این کارت تنها به اشخاص حقوقی تعلق می گیرد اما با این شرط که شخص حقوقی از پیش مجوز سرمایه گذاری با زمینه فعالیت خدماتی خود را کسب نموده باشد .

 1. کارت بازرگانی تولیدی – صنعتی :

این یکی از کارت های بازرگانی نیز صرفا به اشخاص حقوقی تعلق می گیرد . یک شخص حقوقی که در خواست در یافت کارت بازرگانی تولیدی – صنعتی خود را دارد ، باید حتما مجوز سرمایه گذاری یا زمینه تولیدی خود را در یافت نموده باشد .

شخص تاجر که کارت بازرگانی تولیدی – صنعتی خود را در یافت کرده است ، این اجازه را دارد تا تجهیزات مورد نیاز و مواد اولیه کسب و کار خود را وارد نماید و پس از تولید کالا ، آن را صادر کند .

 1. کارت بازرگانی موردی :

کارت بازرگانی موردی زمانی برای شخص حقیقی و یا حقوقی صادر می گردد که بخواهد یک بار و یک مرتبه کالای خود را ترخیص نماید .

چرا برای اخذ کارت بازرگانی در گلستان به نمایندگی موسسه ثبتی حقوقی وزرا مراجعه کنیم ؟

موسسه ثبتی حقوقی وزرا ، علاوه بر صدور و اخذ کارت بازرگانی ، نیز دیگر خدماتی مانند ثبت برند یا علامت تجاری برای شما به همراه داردکه شما باید برای مطرح نمودن کسب وکار خود و هم چنین ماندگار کردن محصول و کالای خود در ذهن مصرف کننده ، برند یا علامت تجاری داشته باشید .

نمایندگی گلستان موسسه ثبتی حقوقی وزرا ، نیز می تواند در زمینه کلیه امور حقوقی و ثبتی همراه و هم مسیر شما باشد و شما را در این راه یاری دهد .

 

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *