اخذ کارت بازرگانی در چهار دانگه

اخذ کارت بازرگانی در چهار دانگه

شما به عنوان یک بیزینس من و یا یک تاجر و بازرگان ، باید بدانید که در قدم اول جهت اخذ کارت بازرگانی در چهار دانگه ، اقدامات لازم را انجام دهید . باید در نظر داشته باشید که اخذ کارت بازرگانی در چهار دانگه امری بسیار آسان می باشد که شما می توانید آن را به کمک مشاوران پشت سر بگذارید .

هم چنین شما برای اخذ کارت بازرگانی در چهار دانگه ، نیاز به اطلاعاتی دارید که باید قبل از گام برداشتن در این مسیر ، از آن مطلع باشید .

ما می خواهیم در این مطلب ، شما را با مسائل ابتدایی و انواع کارت های بازرگانی آشنا سازیم .

کارت بازرگانی چیست ؟

بر اساس قوانین گمرکی کشور ، کار تبازرگانی ، به مانند مجوزی می باشد که دارنده آن ، اعم از شخص حقیقی و حقوقی ، این اجازه را دارد تا به واردات و صادرات کالا ها و محصولات مجاز مشغول گردد . لازم به ذکر است تنها افرادی می توانند در زمینه واردات و صادرات کالا ها و محصولات ، فعالیت داشته باشند که حتما کارت بازرگانی خود را در یافت نموده باشند . به همین منظور ما به شما اخذ کارت بازرگانی در چهار دانگه معرفی نمودیم .

شما می توانید با پر نمدن فرم های مربوطه ، از کلیه شعب اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران ، که در تهران و شهرستان ها شعبات فعال دارند ، کارت بازرگانی خود را در یافت نمایید . البته هر یک از کارت های بازرگانی ، مشمول شرایطی ویژه و خاص می باشند که حتما باید آن ها را رعایت نمایید .

هم چنین شما باید بدانید که کدام نوع از کارت های بازرگانی که از سوی اتاق بازرگانی صادر می گردد ، برای شما و کسب و کارتان مناسب می باشد .

شما برای کسب اطلاعات بیش تر می توانید با مشاوران اخذ کارت بازرگانی در چهار دانگه مشورت نمایید .

با داشتن کارت بازرگانی می توان در چه زمینه هایی فعالیت داشت ؟

زمانی که شما جهت اخذ کارت بازرگانی در چهار دانگه اقدام نموده اید ، باید این اطلاعات را به طور کافی داشته باشید که می توانید در چه زمینه هایی از آن استفاده نمایید . به همین دلیل ما می خواهیم در این بخش از مطالب ، شما را با کار برد کارت بازرگانی آشنا سازیم :

 1. صدور ویزای تجاری
 2. عضویت در اتاق بازرگانی
 3. ارتباط با تجار خارجی
 4. واردات از مناطق آزاد
 5. مبادرت به امر صادرات و واردات کالا به صورت تجاری
 6. صدور گواهی مبدا
 7. صادرات کلیه کالا های مجاز بازرگانی
 8. مبادله اطلاعات تجاری در سطح جهان
 9. شرکت در نمایشگاه های ملی و بین المللی داخلی و خارجی
 10. مبادرت به حق العمل کاری در گمرک
 11. ثبت سفارش و ترخیص کالا

انواع کارت های بازرگانی که می توان جهت اخذ کارت بازرگانی در چهار دانگه اقدامات لاز م را انجام داد :

همان طور که پیش تر خواندید ، کارت بازرگانی انواع مختلفی دارد که شما می توانید بسته به نوع فعالیت تجاری خود ، جهت اخذ کارت بازرگانی در چهار دانگه اقدام نمایید .

شما باید در ابتدا ، جهت اخذ کارت بازرگانی در چهار دانگه مراجعه نموده و پس از آن فرم های مربوطه را پر نمایید . سپس بسته به نوع تجارت و فعالیت تجاری خود ، مناسب ترین کارت بازرگانی را با مشورت از مشاوران نمایندگی های موسسه ثبتی حقوقی وزرا ، این کار را انجام دهید .

کارت بازرگانی تجاری :

با توجه به این که کارت های بازرگانی انواع مختلفی دارند ، یکی از آن ها ، کارت بازرگانی تجاری می باشد . کارت بازرگانی تجاری ، جزو کارت های بازرگانی می باشد که به کلیه افراد حقیقی و حقوقی تعلق می گیرد. در صورتی که شما کارت بازرگانی تحاری خود را در یافت نموده باشید ، می توانید در زمینه واردات و صادرات کالا ها و محصولات مجاز ، فعالیت کنید .

کارت بازرگانی خدماتی :

کارت بازرگانی خدماتی جزو دسته کارت های بازرگانی می باشد که تنها به افراد حقوقی تعلق می گیرد . این کارت بازرگانی ، زمانی برای شخص حقوقی صادر می شوند که مجوز سرمایه گذاری با زمینه خدماتی را داشته باشند .

کلیه اشخاص حقوقی که کارت بازرگانی خدماتی خود را در یافت نموده اند می توانند در زمینه فعالیت خود ، واردات و صادرات کالا های مجاز را انجام دهند .

کارت بازرگانی موردی :

کارت بازرگانی موردی ، زمانی برای اشخاص حقیقی و حقوقی صادر می شود که می خواهند یک بار ، کالا یا محصول خود را از گمرگ ترخیص نمایند .

کارت بازرگانی تولیدی یا صنعتی :

کارت بازرگانی تولیدی یا صنعتی ، نیز جزو کارت های بازرگانی می باشد که فقط برای اشخاص حقوقی صادر می شود . اما صدور کارت بازرگانی تولیدی – صنعتی ، منوط به این می باشد که اشخاص حقوقی ، مجوز سرمایه گذاری با زمینه فعالیت تولیدی را داشته باشند .

لازم به ذکر است که در صورت در یافت کارت بازرگانی تولیدی یا صنعتی ، این امکان برای این شخص فراهم خواهد شد تا تحهیزات و مواد اولیه را وارد و پس از تولید کالا آن را صادر نماید .

در صورتی که می خواهید مناسب ترین کارت بازرگانی را برای بیزینس خود انتخاب نمایید ، پیش نهاد می دهیم حتما با مشاوران اخذ کارت بازرگانی در چهار دانگه ، مشورت نمایید .

چرا موسسه ثبتی حقوقی وزا را انتخاب کنیم ؟

موسسه ثبتی حقوقی وزرا با بر پا نمودن نمایندگی های متعدد در سطح شهر تهران و کرج ، در نظر داشته است تا از اتلاق وقت و هزینه های شما عزیزان جلو گیری نماید . هم چنین کلیه نمایندگی ها ، با داشتن تیمی ماهر و کار کشته در خدمت شما عزیزان می باشند .

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر.