اخذ کارت بازرگانی در هفت جوی

اخذ کارت بازرگانی در هفت جوی

در صورتی که می خواهید جهت اخذ کارت بازرگانی در هفت جوی اقدام نمایید ، به شما پیشنهاد می دهیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید .

اخذ کارت بازرگانی در هفت جوی یکی از عمده کار هایی است که هر شخص به عنوان یک تاجر و یا بازرگان برای سهولت در واردات و صادرات کالا و محصولات مجاز ، انجام می دهد . به همین خاطر ، در این زمینه ، نیاز به اطلاعاتی دارد تا در این مسیر به مشکلی بر نخورد .

شما نیز می توانید جهت اخذ کارت بازرگانی در هفت جوی ، به نمایندگی موسسه ثبتی حقوقی وزرا در محدوده هفت جوی مراجعه نمایید .

آیا می دانید که اخذ کارت بازرگانی در هفت جوی چه مزایایی برای شما در پی خواهد داشت ؟ آیا می دانید با اخذ کارت بازرگانی در هفت جوی ، می توانید کسب و کار خود را گسترش داده و در زمینه صادرات و واردات کالا و محصولات مجاز ، فعالیت داشته باشید ؟

شما باید در زمان اخذ کارت بازرگانی در هفت جوی ، در نظر داشته باشید که متناسب ترین کارت بازرگانی را برای فعالیت تجاری خود انتخاب کنید . که این مسئله کاملا به نوع زمینه فعالیت شما و این که شما جزو اشخاص حقیقی و یا حقوقی هستید ، بستگی دارد .

در نظر داشته باشید که شما تنها یک بار می توانید کارت بازرگانی در یافت نمایید ، پس در انتخاب فرم های مربوطه از سمت اتاق بازرگانی ، دقت لازم را لحاظ نمایید .

کارت بازرگانی چیست و چه کار بردی در تجارت دارد ؟

کارت بازرگانی به عنوان یک مجوز در زمینه صادرات و واردات می باشد که به شخص تاجر یا بازرگان اجازه خواهد داد تا در حسطه کسب و کار خود ، فعالیت تجاری داشته باشند .

منظور از فعالیت تجاری ، همان واردات و صادرات کالا می باشد که با داشتن کارت بازرگانی و اخذ کارت بازرگانی در هفت جوی ، می توان به آن پر داخت .

کارت بازرگانی می تواند برای کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که واجد شرایط می باشند ، از سوی اتاق بازرگانی صادر گردد .

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیش تر با نمایندگی های مجاز موسسه ثبتی حقوقی وزرا ، مشورت نمایید . شما در صورت نیاز به کارت بازرگانی می توانید از طریق اخذ کارت بازرگانی در هفت جوی اقدامات لازم را انجام دهید . هم چنین نمایندگی های مجاز موسسه ثبتی حقوقی وزرا ، با داشتن مشاورانی کار بلد ، می توانند شما را در این مسیر همراهی کنند .

انواع کارت های بازرگانی که می توان جهت اخذ کارت بازرگانی در هفت جوی اقدام نمود :

کارت های بازرگانی ، انواع مختلفی دارد که می توان ، بسته به نوع فعالیت تجاری که دارید ، متناسب ترین نوع آن را انتخاب نمایید . ما می خواهیم در این بخش انواع کارت های بازرگانی را به شما معرفی نماییم .

 1. کارت بازرگای تجاری
 2. کارت بازرگانی خدماتی
 3. کارت بازرگانی موردی
 4. کارت بازرگانی تولیدی یا صنعتی

هر کدام از کارت های بازرگانی نام برده شده ، محدودیت هایی با خود به همراه دارند که شما به عنوان یک تاجر باید در باره آن اطلاعات دقیقی داشته باشید . در صورت اطلاعات بیش تر می توانید با کلیه نمایندگی های موسسه ثبتی حقوقی وزرا ، صحبت نمایید .

 1. کارت بازرگانی تجاری :

از جمله کارت های بازرگانی که کلیه اشخاص حقیقی و یا حقوقی می توانند آن را در یافت نمایند ، کارت بازرگانی تجاری می باشد . در واقع کارت بازرگانی تجاری ، به کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی ، تعلق می گیرد و شما می توانید با پر نمودن فرم های مربوطه ، آن را از اتاق بازرگانی ، تقاضا نمایید .

شما پس از دریافت کارت بازرگانی تجاری خود ، می توانید در واردات و صادرات کالا و محصولات مجاز ، فعالیت داشته باشید .

 1. کارت بازرگانی خدماتی :

کارت بازرگانی خدماتی تنها برای اشخاص حقوقی صادر می گردد که مجوز سرمایه گذاری با زمینه فعالیت خدماتی خود را از پیش در یافت نموده باشند .

 1. کارت بازرگانی موردی :

زمانی کارت بازرگانی موردی صادر می گردد که شخص چه حقیقی و چه حقوقی ، تنها یک بار بخواهد کالای خود را ترخیص نماید .

 1. کارت بازرگانی تولیدی یا صنعتی :

این کارت بازرگانی نیز از جمله کارت های بازرگانی می باشد که صرفا به اشخاص حقوقی تعلق می گیرد و از سوی اتاق بازرگانی ، برای اشخاص حقوقی صادر می گردد که مجوز سرمایه گذاری با زمینه تولیدی را از پیش کسب کرده باشند .

شخص حقوقی که کارت بازرگانی تولیدی یا صنعتی خود را در یافت نموده اند ، می توانند مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز فعالیت خود را وارد نموده و پس از تولید محصول و یا کالا ، آن را صادر نمایند .

با داشتن کارت بازرگانی می توان در چه زمینه هایی فعالیت داشت ؟

 1. صدور ویزای تجاری
 2. عضویت در اتاق بازرگانی
 3. ارتباط با تجار خارجی
 4. واردات از مناطق آزاد
 5. مبادرت به امر صادرات و واردات کالا به صورت تجاری
 6. صدور گواهی مبدا
 7. صادرات کلیه کالا های مجاز بازرگانی
 8. مبادله اطلاعات تجاری در سطح جهان
 9. شرکت در نمایشگاه های ملی و بین المللی داخلی و خارجی
 10. مبادرت به حق العمل کاری در گمرک
 11. ثبت سفارش و ترخیص کالا

چرا موسسه ثبتی حقوقی وزرا را انتخاب کنیم ؟

موسسه ثبتی حقوقی وزرا ، با داشتن نمایندگی هایی در اقصی نقاط شهر تهران و کرج و با به کار گیری مشاورانی ماهر و کار بلد در امور ثبتی و حقوقی ، تا به امروز سعی نموده است تا از اتلاف وقت و هزینه های تجار و بیزینس من ها جلو گیری نماید تا در هر زمان که این عزیزان نیاز داشتند ، به خدمات ثبتی و حقوقی دسترسی داشته باشند .

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر.