فهرست مطالب :

اخذ کارت بازرگانی در قلعه میر

شما حتما به عنوان یک تاجر و یا بیزینس من ، اکنون به این نتیجه رسیده اید تا اقدامات لازم را جهت اخذ کارت بازرگانی در قلعه میر را انجام دهید . اخذ کارت بازرگانی در قلعه میر یکی از عمده کار هایی است که شما باید به عنوان یک شخص تاجر یا بازرگان ، آن را انجام دهید .

ما می خواهیم با این مطلب به شما کمک نماییم تا بتوانید بدون هیچ درد سری ، اقدامات لازم را جهت اخذ کارت بازرگانی در قلعه میر انجام داده و هر چه سریع تر کارت بازرگانی خود را در یافت نمایید .

آیا شما به عنوان یک تاجر می دانید که اخذ کارت بازرگانی در قلعه میر به چه مدارکی نیاز دارد ؟ آیا می دانید که شما با داشتن کارت بازرگانی زین پس در جامعه به عنوان یک شخص تاجر شناخته خواهید شد ؟ آیا می دانید که هر یک از کارت های بازرگانی چه محدودیت هایی دارد ؟

موسسه ثبتی حقوقی وزرا ، با در نظر گرفتن مشغله های کاری و شخصی هر فرد ، تصمیم گرفته است در اقصی نقاط شهر تهران و کرج ، نمایندگی های ایجاد نماید تا شما بدون اتلاف وقت و هزینه بتوانید از خدمات ثبتی و حقوقی این نمایندگی ها استفاده نمایید .

با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا بیش تر از اخذ کارت بازرگانی در قلعه میر برای شما بگوییم .

کارت بازرگانی چیست و در واردات و صادرات کالا و محصولات مجاز چه کار بردی دارد ؟

کارت بازرگانی در واقع همانند یک مجوز عمل می نماید که به دارنده آن اجازه می دهد تا واردات و صادرات کالا ها و محصولات مجاز را زیر نظر اتاق بازرگانی انجام دهد .

در واقع هر شخص حقیقی و یا حقوقی که کارت بازرگانی خود را در یافت نموده است ، این اجازه را دارد تا در حیطه  فعالیت اقتصادی خود ، واردات و صادرات کالا ها محصولات مجاز را که از نظر اتاق بازرگانی ایرادی ندارد ، انجام دهد .

اخذ کارت بازرگانی در قلعه میر ، یکی از کار هایی است که هر شخص می تواند برای تجارت و کسب و کار خود انجام دهد . هم چنین شما می توانید با مراجعه به سایر نمایندگی های مجاز موسسه ثبتی حقوقی وزرا ، کارت بازرگانی خود را در یافت نمایید .

کارت بازرگانی انواع مختلفی دارد که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پر داخت . هر یک از کارت های بازرگانی ، به اشخاص حقوقی و حقیقی جامعه تعلق می گیرد که نیز در باره آن به شما توضیح می دهیم .

کارت بازرگانی در چه مواردی به غیر از صادرات و واردات کالا ، کار برد دارد ؟

کارت بازرگانی به غیر از امتیاز وادرات و صادرات کالا ها و محصولات مجاز ، دیگر امتیازاتی برای صاحب خود به همراه دارد که در ادامه به آن خواهیم پر داخت :

 1. صدور ویزای تجاری
 2. عضویت در اتاق بازرگانی
 3. ارتباط با تجار خارجی
 4. واردات از مناطق آزاد
 5. مبادرت به امر صادرات و واردات کالا به صورت تجاری
 6. صدور گواهی مبدا
 7. صادرات کلیه کالا های مجاز بازرگانی
 8. مبادله اطلاعات تجاری در سطح جهان
 9. شرکت در نمایشگاه های ملی و بین المللی داخلی و خارجی
 10. مبادرت به حق العمل کاری در گمرک
 11. ثبت سفارش و ترخیص کالا

برای کدام کارت های بازرگانی می توانیم از طریق اخذ کارت بازرگانی در قلعه میر اقدام نماییم ؟

همان طور که پیش تر برای شما گفتیم ، کارت های بازرگانی انواع مختلفی دارد که هر کدام برای دارنده خود ، محدودیت هایی به همراه دارد . ما می خواهیم در این بخش شما را با انواع کارت های بازرگانی آشنا سازیم تا در صورت اقدام اخذ کارت بازرگانی در قلعه میر ، بتوانید بسته به نوع فعالیت خود ، متناسب ترین آن را برای فعالیت خود انتخاب نمایید .

شما نیز می توانید در این زمینه با مشاوران نمایندگی های معتبر و مجاز موسسه ثبتی حقوقی وزرا مشورت نمایید .

هر یک از کارت های بازرگانی ، می تواند صرفا به اشخاص حقیقی و یا حقوقی تعلق بگیرد که این کاملا بستگی به صلاح دید اتاق بازرگانی دارد . شما می توانید در این باره با متخصصین کارت بازرگانی نمایندگی های مجاز موسسه ثبتی حقوقی وزرا مشورت نمایید .

انواع کارت های بازرگانی :

 1. کارت بازرگانی تجاری :

این نوع از کارت های بازرگانی ، می تواند به کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی جامعه تعلق بگیرد . هر شخص حقیقی و یا حقوقی که کار تبازرگانی تجاری خود را در یافت کرده باشد ، این اجازه را دارد تا در زمینه فعالیت تجاری خود واردات و صادرات کالا را انجام دهد .

 1. کارت بازرگانی خدماتی :

کارت بازرگانی خدماتی زمانی برای شخص حقوقی صادر می شود که وی مجوز سرمایه گذاری با زمینه فعالیت خدماتی خود را از پیش کسب نموده باشد .

 1. کارت بازرگانی موردی :

کارت بازرگانی موردی نیز از جمله کارت های بازرگانی است که برای اشخاص حقیقی و حقوقی قابل صدور می باشد . این کارت زمانی صادر می شود که شخص بخواهد تنها یک مرتبه ، کالا خود را ترخیص نماید .

 1. کارت بازرگانی تولیدی – صنعتی :

یکی دیگر از کارت های بازرگانی که صرفا برای اشخاص حقوقی صادر می گردد ، کارت بازرگانی تولیدی – صنعتی می باشد . این کارت زمانی برای اشخاص حقوقی صادر می شود که شخص متقاضی مجوز سرمایه گذاری با زمینه فعالیت تولیدی خود را در یافت نموده باشد .

این شخص می تواند جهت کسب و کار خود ، مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز خود را وارد نموده و پس از تولید محصول ، آن را صادر نماید .

چرا جهت اخذ کارت بازرگانی در قلعه میر نمایندگی موسسه ثبتی حقوقی وزرا را انتخاب کنیم ؟

موسسه ثبتی حقوقی وزرا ، با بر پا نمودن نمایندگی های متعدد ، تا به امروز سعی نموده است تا شما تجار و بازرگانان عزیز بتوانید در زمان و هزینه های خود صرفه جویی نمایید و به نزدیک ترین نمایندگی مراجعه نمایید .

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *