اخذ کارت بازرگانی در شهریار

اخذ کارت بازرگانی در شهریار

اخذ کارت بازرگانی در شهریار

قطعا به عنوان یک تاجر یا تولید کننده می خواهد که جهت اخذ کارت بازرگانی در شهریار اقدام نمایید . به همین دلیل موسسه ثبتی حقوقی وزرا برای رفاه حال تجار و تولید کنندگان ، در اقصی نقاط شهر تهران و کرج ، نمایندگی بنا نموده است تا بتوانید به راحتی اقدامت لازم را جهت اخذ کارت بازرگانی در شهریار خود انجام دهید.

اخذ کارت بازرگانی در شهریار یکی ار عمده کار هایی است که یک شخص تاجر و یا تولید کننده انجام می دهد . اما به عنوان فردی که می خواهد کارت بازرگانی خود را در یافت نماید ، اطلاعات کافی در این زمینه دارید ؟

آیا می دانید کارت های بازرگانی به چند دسته تقسیم می شوند ؟ آیا می دانید که جهت اخذ کارت بازرگانی در شهریار به چه مدارکی نیاز دارید ؟ آیا می دانید کارت بازرگانی شامل حال چه کسانی می شوند و به چه افرادی تعلق می گیرد ؟

ما برای تک تک سوالات شما جواب داریم . شما می توانید تا انتهای این مطلب همراه باشید و در غیر این صورت با موسسه ثبتی حقوقی وزرا ، تماس حاصل نمایید .

کارت بازرگانی چه کار بردی در تجارت دارد ؟

عده کسانی که اقدام به اخذ کارت بازرگانی در شهریار کرده اند ، می توانند ، واردات و صادرات کالا انجام دهند. کلیه افراد حقیقی و حقوقی که کارت بازرگانی خود را در یافت نموده باشند ، می توانند صادرات و واردات کالای مجاز را انجام دهند.

موارد مورد استفاده کارت بازرگانی :

 1. صدور ویزای تجاری
 2. عضویت در اتاق بازرگانی
 3. ارتباط با تجار خارجی
 4. واردات از مناطق آزاد
 5. مبادرت به امر صادرات و واردات کالا به صورت تجاری
 6. صدور گواهی مبدا
 7. صادرات کلیه کالا های مجاز بازرگانی
 8. مبادله اطلاعات تجاری در سطح جهان
 9. شرکت در نمایشگاه های ملی و بین المللی داخلی و خارجی
 10. مبادرت به حق العمل کاری در گمرک
 11. ثبت سفارش و ترخیص کالا

انواع کارت های بازرگانی که می توان جهت اخذ کارت بازرگانی در شهریار اقدام نمود :

 1. کارت بارزگانی تجاری
 2. کارت بازرگانی خدماتی
 3. کارت بازرگانی موردی
 4. کارت بازرگانی تولیدی – صنعتی

در ادامه می خواهیم به توضیح انواع کارت های بازرگانی بپردازیم :

 1. کارت بازرگانی تجاری :

کارت بازرگانی تجاری را کلیه افراد حقیقی و یا حقوقی می توانند در یافت نمایند . افرادی که کارت بازرگانی تجاری خود ار در یافت نموده اند می توانند در زمینه واردات و صادرات کالا فعالیت داشته باشند.

 1. کارت بازرگانی خدماتی :

تنها افرادی که می تواند کارت بازرگانی خدماتی را در یافت نمایند ، اشخاص حقوقی می باشند . شخصی که می خواهد کارت بازرگانی خدماتی خود را در یافت نماید در ابتدا باید مجوز سرمایه گذاری با زمینه فعالیت خدماتی را داشته باشد .

در صورتی که کارت بازرگانی خدماتی خود را دریافت نمود ، صرفا و تنها در زمینه فعالیت خود می تواند واردات کالا را انجام دهد .

 1. کارت بازرگانی موردی :

کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که می خواهند تنها کالای خود را ترخیص نمایند ، می توانند کارت بازرگانی موردی را در یافت نمایند.

 1. کارت بازرگانی تولیدی – صنعتی :

کارت بازرگانی تولیدی – صنعتی صرفا برای اشخاص حقوقی که مجوز سرمایه گذاری با زمینه تولیدی داشته باشند ، صادر گشته و تعلق می گیرد.

عده اشخاص حقوقی که کارت بازرگانی تولیدی – صنعتی خود را در یافت نموده اند ، این اجازه را دارند که اقدامات لازم را جهت واردات و تهیه مواد اولیه و یا تجهیزات مورد نیاز خود انجام دهند . سپس می توانند کالا یا محصول تولید شده خود را صادر کنند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ کارت بازرگانی در شهریار

 • داشتن حداقل بیست و چهار سال تمام
 • داشتن محل کسب (دائمی یا استیجاری)
 • داشتن حداقل سه سال سابقه کار در امور بازرگانی یا داشتن مدرک تحصیلی در رشته تجارت
 • آشنایی به ضوابط و مقررات گمرکی ، پولی ، مالی و اداری کشور و مقررات تجارت خارجی
 • داشتن صلاحیت مالی ، اخلاقی و اجتماعی با تاییدیه یکی از بانک های طرف معامله و ارائه برگه عدم سوء پیشینه (مدت زمان برگه عدم سو پیشینه باید کم تر شش ماه باشد )
 • دارا بودن سرمایه مناسب با رشته فعالیت و یا داشتن سرمایه و اعتبار بانکی
 • داشتن برگ پایان خدمت نظام وظیفه یا برگ معافیت
 • داشتن پروانه کار و اقامت معتبر

چرا برای اخذ کارت بارزگانی در شهریار ، به نمایندگی های موسسه ثبتی حقوقی وزرا مراجعه کنیم ؟

موسسه ثتی حقوقی وزرا نه تنها می تواند شما را در زمینه اخذ کارت بازرگانی یاری دهد ، بلکه شما می توانید جهت اخذ شماره ثبت رسمی برند یا علامت تجاری خود نیز با مشاوران کلیه نمایندگی های مجاز موسسه ثبتی حقوقی وزرا ، مشورت نمایید.

موسسه ثبتی حقوقی وزرا با دایر نمودن نمایندگی های متعدد در سطح شهر تهران و کرج بالخص در مناطق و محدوده هایی که بیش تر کارگاه های تولیدی و کارخانجات فعالیت دارند ، در نظر داشته است تا بیزینس من ها و تجار عزیزی که می خواهید از خدمات ثبتی حقوقی بهره مند شوند ، بدون فوت وقت و بدون اتلاف هزینه ، به نزدیک ترین نمایندگی مجاز موسسه ثبتی حقوقی وزرا مراجعه نموده و از راهنمایی مشاوران استفاده نمایند .

شما در صورتی که در محدوده شهریار هستید ، می توانید به اخذ کارت بازرگانی در شهریار مراجعه نموده و مدارک خود را تحویل دهید تا مشاوران و متخصصین موسهه ثبتی حقوقی وزرا ، کار های اخذ کارت بازرگانی در شهریار را انجام دهند.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر.