ابلاغیه جدید سازمان امور مالیاتی در خصوص بازگشت ارز

ابلاغیه جدید سازمان امور مالیاتی در خصوص بازگشت ارز

از این رو ادارات امور مالیاتی باید براساس اطلاعات مذکور و با رعایت دستورالعمل مربوطه درخصوص پذیرش یا عدم پذیرش اعتبار مالیاتی، تهاتر و استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده و همچنین نرخ صفر و معافیت‌های مالیاتی برای درآمدهای حاصل از صادرات کالا و خدمات از جمله کالاهای غیرنفتی، محصولات بخش کشاورزی و موادخام به صادرکنندگان در سال ۱۳۹۷ اقدام کنند.

ضمنا براساس اعلام بانک‌مرکزی ایران، کلیه صادرکنندگان سال ۱۳۹۷ تا پایان دی‌ماه سال‌جاری فرصت خواهند داشت برای بهره‌مندی از معافیت‌های مالیاتی سال یاد شده نسبت به رفع تعهد ارزی و بازگشت ارز حاصل از صادرات متعلقه اقدام کنند.

همچنین در بخش دیگری از این نامه عنوان شده است که به‌‌رغم پیگیری‌های صورت پذیرفته از بانک‌مرکزی، فهرست صادرکنندگانی که در سه ماه اول سال‌جاری نسبت به برگشت ارز حاصل از صادرات در سال ۱۳۹۸ اقدام کرده‌اند تاکنون به سازمان متبوع واصل نشده است.

مسیحی از مدیران کل امور مالیاتی خواسته تا ضمن اطلاع‌رسانی به ماموران مالیاتی و مودیان مالیاتی ذی‌ربط، ترتیبی اتخاذ شود که از مراجعه ایشان به دفاتر ستادی سازمان به‌منظور پیگیری درج اسامی خود در سامانه مذکور اجتناب به‌عمل‌ آید.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر.